داخلی صفحه اصفهان خبر
 
با حضور مسئولین
دهمین یادواره شهدای روستای «ابوالخیر» کوهپایه برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۶
دهمین یادواره شهدای روستای ابوالخیر برگزار شد.
دهمین یادواره شهدای روستای «ابوالخیر» کوهپایه برگزار شد
 
به گزارش ایثار اصفهان، دهمین یادواره شهدای روستای ابوالخیر با حضور هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کوهپایه، بخشدار بخش بن‌رود آقا صادقی، حجت‌الاسلام محسن طالب‌پور مسئول نماینده ولی فقیه در لشکر 8 نجف اشرف، آقای صادق‌پور معاون فرهنگی مؤسسه پیام آزادگان، با حضور مسئولان استانی و محلی، جانبازان معزز و آزادگان سرافراز شرق اصفهان و بخش بن‌رود و همچنین خانواده معظم شهدا و ایثارگران در مسجد جامع روستای ابوالخیر بخش بن‌رود برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در لشکر 8 نجف اشرف گفت: برگزاری یادواره شهدا بهترین راه برای انتقال ارزش‌ها به نسل جوان است چراکه نسل سوم و چهارم زمان انقلاب و 8 سال دفاع مقدس را ندیده‌اند.
وی افزود: اقتدار و استقلال نظام جمهوری اسلامی ایران در تمام حوزه‌ها به خاطر جانفشانی‌های شهیدان بوده است و بزرگترین انقلاب دینی را حضرت امام خمینی(ره) ایجاد کردند.
طالب‌پور عنوان کرد: باید یاد و خاطره شهیدان برای همیشه زنده بماند و تحقق این امر این است که خانواده‌های آن‌ها را احترام بگذاریم؛ نباید فرهنگ ایثار و شهادت در کشور فراموش شود و نسل امروز جنگ و انقلاب را ندیده‌اند بنابراین باید دستاوردهای انقلاب به جوانان به خوبی بیان و تبیین شود.
وی بیان داشت: امروز که دشمن با جنگ نرم وارد عرصه شده باید فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به خوبی تبیین و ترویج شود.
بخشدار بن‌رود نیز در ادامه به تبیین نقش شهدا در تکوین و بقای انقلاب اسلامی پرداخت و ولایت‌مداری و اطاعت از مقام معظم رهبری را بهترین راه برای حفظ دستا‌وردهای خون شهدا دانست.
وی اضافه کرد: شهدا ناظر بر اعمال و رفتار ما هستند و ما باید شهدا را در همه حال حاضر در برابر خود ببینیم و در ادامه راه شهدا و عمل به وصایای انان ثابت قدم باشیم.
در این مراسم از 25 جانباز(آزادگان سر افراز) شرق اصفهان و خانواده 4 شهید روستای ابوالخیر تجلیل به عمل آمد.
لازم به ذکر است اولین شهید دوران دفاع مقدس در شرق اصفهان شهید حسن اسماعیلی از روستای ابوالخیر که در سال 1360 در منطقه عملیاتی دارخوئین به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
پخش کلیپ، سرود، خاطره‌گویی و سخنرانی از دیگر برنامه‌های این یادواره بود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 220856