داخلی صفحه زنجان خبر
 
امام جمعه زنجان:
مجاهدان و شهدا تربیت‌یافته مکتب عاشورا هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۸
امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه دشمنان درصدد ضربه زدن به مکتب عاشورا هستند گفت: مجاهدان و شهدا تربیت‌یافته مکتب عاشورا هستند.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از تسنیم، نماز ظهر عاشورا با سراسر کشور با حضور گسترده مومنان و عزادارن حسینی به یاد شهدای کربلا و اهمیت این فریضه الهی در نهضت حسینی در میدان انقلاب زنجان اقامه شد.
 
آیت‌الله علی خاتمی امام جمعه زنجان در آیین باشکوه نماز ظهر عاشورا اظهار داشت: کربلا مکتب و دانشگاه و عاشورا یک نهضت است و عاشورا تنها به یک روز اختصاص ندارد و تمام روزهای زندگی یک مسلمان باید رنگ و بوی عاشورایی داشته باشد.
 
وی با اشاره به اینکه سرزمین کربلا قطعه کوچکی از جغرافیای دنیاست، ابراز کرد: حادثه‌ای عظیم در این قطعه از دنیا اتفاق افتاده که مرام و کتب امام حسین(ع) تا قیامت در دنیا جاودانه است و کمترین مسئله از این مکتب به برداشت و فایده ما از عزاداری مربوط می‌شود.
 
امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه برکات تربیتی اندیشه‌های امام موسی صدر بعد از گذشت 40 سال هنوز در جنوب لبنان و همه دنیا پابرجاست بیان کرد: قدرت‌نمایی و مقاومت منطقه در برابر استکبار و ناامنی‌ها به برکت نهضت حسینی است و این مجاهدان در مکتب حسینی تربیت شدند.
 
این مسئول ولایت‌مداری را رمز موفقیت و پیروزی ملت ایران در برابر دشمنان خواند و گفت: انسجام و وحدت حول محور ولایت فقیه محقق شده است.
 
خاتمی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) جنگ را برای اقامه نماز تعطیل کرد، ابراز کرد: هیئت‌های عزاداری باید به نماز عاشورا و مکتب امام حسین(ع) توجه ویژه‌ای داشته باشند همان‌طور که نماز ظهر عاشورا هر سال باشکوه‌تر از گذشته در استان زنجان اقامه می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه استان زنجان در عزاداری‌ها به الگوی بزرگی تبدیل و در جهان مطرح شده است، عنوان کرد: باید در سایر بخش‌ها نیز از مکتب امام حسین(ع) تا برگزاری نماز عاشورا به الگوی تمام عیار تبدیل شود.
 
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه شهدای هشت سال دفاع مقدس نیز تربیت شده مکتب امام حسین(ع) هستند، ابراز کرد: تربیت شدگان در مکتب عاشورا در راه دفاع از اسلام جان خود را فدا کردند و شهدا نیز از ما انتظار دارند تا از مکتب امام حسین(ع) در برابر آسیب دشمنان صیانت کنیم.
 
وی با تاکید بر اقامه نماز اول وقت توسط مردم و برپایی آن در همه مساجد تصریح کرد: امروز دشمنان اسلام و انقلاب مکتب عاشورا را نشانه گرفتند و در صدد ضربه زدن به مکتب عاشورا هستند.
 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 220863