داخلی صفحه یزد خبر
 
مدیرکل بنیاد یزد: گلزار شهدا میراث ارزشمند دفاع مقدس است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۴
مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران استان یزد گفت: ساماندهی گلزار شهدا به عنوان میراث ارزشمند دفاع مقدس از اهمیت بالایی برخوردار است.
مدیرکل بنیاد یزد: گلزار شهدا میراث ارزشمند دفاع مقدس است
 
به گزارش "ایثار یزد" مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران استان یزد در دیدار با رئیس شورای اسلامی استان بر لزوم ساماندهی گلزار شهدا به عنوان میراث ارزشمند دفاع مقدس تاکید کرد.
احمد ابراهیمی با اشاره به اهمیت بالای بحث ساماندهی گلزار شهدا گفت: جوانان و نوجوانان و آیندگان حق دارند از حماسه های بزرگان کشور خود اطلاع یابند و یکی از مهم ترین اقدامات در این حوزه ساماندهی مناسب گلزار مطهر شهداست.
شاره به اقدامات بنیاد در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود: با توجه به بافت سنتی و مذهبی یزد از همان ابتدای شروع کار ساماندهی قبور مطهر شهدا, این مسئله مورد توجه قرار گرفت و طراحی های لازم بر اساس این بافت انجام شد.
ابراهیمی با بیان اینکه استان یزد از پیشگامان این طرح در کشور است اضافه کرد: علی رغم تلاش و جدیت مسئولان استانی در این مورد لکن طرح ها بسیار هزینه بر و خارج از توان بودجه های مصوب بود که باعث طولانی شدن این پروژه ها در استان شد.
رئیس شورای استانی شهر و روستا نیز با تاکید بر لزوم توجه ویژه به این امر مهم آمادگی مجموعه شهرداری ها را برای پایان دادن این طرح مهم و ماندگار اعلام کرد.
غلامعلی سفید یادآور شد: شهدا حق بزرگی به گردن ما دارند و انجام این طرح کوچکترین کاری است که ما می توانیم انجام دهیم لذا باید دست به دست هم دهیم تا هرچه سریع تر گلزارهای شهدای والامقام ساماندهی شود.
 
کد مطلب: 220867
 


 
 
فرهنگ عاشورا، سرمشق معنویت شهدا
 

دکتر بهروز بزرگی، مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد...