داخلی صفحه زنجان خبر
 
امتداد راه سیدالشهدا دغدغه جوانانی چون شهید حججی است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۸
تولیت آستان قدس رضوی با تشریح فلسفه عاشورا گفت: امتداد راه سالار شهیدان توسط جوانانی چون شهید حججی به تصویر کشیده شد.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از شبستان، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی در جمع عزاداران حسینیه اعظم زنجان اظهار کرد: بلا و ابتلا در فلسفه آفرینش نهادینه شده است و بایستی از طریق دعا در آزمون های الهی سربلند بیرون آمد.
 
 
 
وی با یادآوری اینکه ابتلائات همراه پیامبران الهی هم بوده است، ادامه داد: آزمایش الهی به رشد و کمال بشریت کمک می کند.
 
 
 
آیت الله رئیسی داشتن امام و مقتدا را یکی از نیازهای بشر برای رسیدن به جایگاه ملکوتی عنوان کرد و گفت: حضرت ابراهیم به جهت داشتن شاخصه هایی همچون امامت، رسالت و عبودیت به این جایگاه دست پیدا کرد.
 
 
 
وی به آزمایش های سختی که حضرت ابراهیم خلیل جهت رسیدن به این شاخص ها طی کرده بود، اشاره کرد و گفت: ایشان برای رسیدن به چنین جایگاه ابتلائات بسیاری ر همچون جان و مال و فرزند پشت سر گذاشت.
 
 
 
تولیت آستان قدس رضوی به ابتلائات پیامبر گرامی اسلام و ائمه معصومین هم اشاره کرد و گفت: حضرت علی(علیه السلام) در عصر خود توسط حکام ظالم ترور شخصیت شده بودند.
 
 
 
وی به فلسفه عاشورا و قیام سالار شهیدان اشاره کرد و گفت: امام حسین(علیه السلام) در ابتدای حرکت کاروان از یاران خود خواستند که می توانند هر کجا که می خواهند بروند.
 
 
 
آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه دغدغه امروز حجت خدا بر زمین را ترک امر به معروف و نهی از منکر و ظلم به بشر عنوان کرد و گفت: این مساله در مورد نایب برحق آن حضرت یعنی مقام معظم رهبری هم صدق می کند چرا که ایشان هم دغدغه ترک معروفات و انجام منکرات در نقاط مختلف جهان را دارند.
 
 
 
تولیت آستان قدس رضوی امتداد راه سید الشهدا در عصر حاضر را ایثار و شهامت شهیدانی چون شهید حججی عنوا کرد و گفت: دغدغه والای این شهدا دفاع از حرم و دین است.
 
 
 
وی با بیان اینکه واقعه عاشورا مربوط به سال 61 هجری نیست و این راه ادامه دارد، افزود: در عصر حاضر شاهد جاهلیت مدرن هستیم که در این نوع جاهلیت از تجهیزات و فناوری ها استفاده می کنند ولی هنوز جاهلیت ها ادامه دارد.
 
 
 
آیت الله رئیسی به بیداری ایجاد شده در جهان به جهت خون شهدا اشاره کرد و گفت: این خون ها به جهل زدایی کمک می کند و همان امتداد راه عاشوراست.
 
 
 
وی به عزاداری حسینیه اعظم زنجان و جهانی شدن آن اشاره کرد و گفت: این نوع عزاداری بدون خرافات تنها برای امام حسین(علیه السلام) است و همین مساله موجب الگو شدن آن شده است.
 
 
 
پایان پیام/
 
کد مطلب: 220873
 


 
 
ایثار اجتماعی؛ از صحنه نبرد تا بطن زندگی
 

نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ...