داخلی صفحه زنجان خبر
 
باید با تقویت وحدت ملی، در پاسداری از خون شهدا گام برداشت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۸
استاندار زنجان بر ضرورت همدلی و همبستگی میان آحاد مردم کشور تاکید کرد و گفت: با تقویت وحدت و انسجام ملی، می توان در راستای پاسداری از خون شهدا و حفظ آرمان های انقلاب اسلامی گام های موثری برداشت.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ اسداله درویش امیری در همایش گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تکریم از خانواده های شهدای استانداری زنجان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه نظام جمهوری اسلامی در طول 40 سال گذشته، گام های اساسی در حوزه های مختلف برداشته است، بنابراین نباید به گونه ای رفتار کنیم که موجب سرشکستگی و ذلت نظام شویم، بلکه باید همواره حافظ خون شهدا و مدافع آرمان های انقلاب باشیم.
 
 
 
وی با تاکید بر اینکه وظیفه و رسالت اصلی مسئولین، حفظ عزت و سربلندی نظام جمهوری اسلامی است، ادامه داد: همه مردم و مسئولین باید متوجه این موضوع باشند که هر کس که در جهت عزت و سرافرازی نظام جمهوری اسلامی تلاش نماید، یعنی به خوبی توانسته از آرمان های انقلاب و خون شهدای کشور دفاع کند.
 
 
 
درویش امیری تقویت پایه های اخلاق، انسانیت، صداقت و مبارزه با فساد را به معنای پاسداری از خون شهدا دانست و گفت: در این راستا، مسئولین نظام جمهوری اسلامی وظیفه خطیری بر عهده دارند و باید به خوبی بتوانند از عهده این وظیفه خطیر برآیند.
 
 
 
استاندار زنجان هفته دفاع مقدس را بهترین دوران اتحاد و همبستگی بین ملت، حاکمیت، دولت و نیروهای مسلح دانست و افزود: دوران 8 سال دفاع مقدس، به خوبی درس معنویت، اخلاق، خداپرستی و توحید را به مردم آموخت.
 
 
 
مقام عالی اجرایی استان با اشاره به اینکه همبستگی بین ملت، دولت و نیروهای مسلح موجب شد که کشور در مقابل نیروهای بعثی عراق پیروز شود، اظهار کرد: آنچه که ملت ایران را در طول دفاع مقدس سربلند و سرافراز کرد، همین همبستگی میان مردم و عشق به ملت، رزمندگان و امام راحل بود.
 
 
 
درویش امیری ادامه داد: حضور مردم در طول 8 سال دفاع مقدس در تمامی عرصه های دفاع مقدس، موجب تقویت نیروهای مسلح شد تا این نیروها بتوانند با پشتوانه همه جانبه ملت، به خوبی از کشور دفاع کنند.
 
 
 
وی با بیان اینکه افرادی می توانند دوران دفاع مقدس را به درستی تحلیل کنند که خود در صحنه مبارزه حضور داشته باشند، خاطر نشان کرد: باید تاریخ دوران دفاع مقدس را به درستی مرور و تحلیل کنیم تا نسل های سوم و چهارم انقلاب، به بیراهه نروند و گمراه نشوند.
 
 
 
استاندار زنجان ادامه داد: هم اکنون با افتخار می توان اعلام کرد که توان نظامی و دفاعی کشور به قدری افزایش یافته که به کمک نظامی هیچ کشوری در زمینه های مختلف نیازی نداریم.
 
 
 
وی همچنین ایجاد امید و نشاط در جامعه به ویژه در بین جوانان را ضروری دانست و گفت: با ایجاد فضایی با نشاط و امیدوار کننده در بین جوانان، در واقع توانسته ایم به خوبی از خون شهدای نظام جمهوری اسلامی پاسداری کنیم.
 
 
 
استاندار زنجان با اشاره به اینکه نباید با دامن زدن به برخی اختلافات داخلی، جوانان کشور را ناامید کرد، ادامه داد: وظیفه و رسالت اصلی مسئولین نظام جمهوری اسلامی، رفع معضل بیکاری، ایجاد اشتغال در بین جوانان کشور و مبارزه با آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی است.
 
 
 
مدیرعالی اجرایی استان با اشاره به مراسم تشییع شهید حججی در کشور، اظهار کرد: شهادت شهید حججی، خاطره فراموش نشدنی شهادت جوانان در دوران دفاع مقدس را برای ملت ایران زنده کرد.
 
پایان پیام/
 
کد مطلب: 220875