داخلی صفحه اصفهان خبر
 
با حضور پرشور مردم
مراسم تشییع پیکر مطهر شهید «محسن حججی» در نجف‌آباد برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۶
مراسم تشییع پیکر شهید مطهر شهید محسن حججی با حضور پرشور مردم در شهرستان نجف‌آباد برگزار شد.
مراسم تشییع پیکر مطهر شهید «محسن حججی» در نجف‌آباد برگزار شد
 
به گزارش ایثار اصفهان، مراسم تشییع پیکر شهید محسن حججی با حضور سردار وحید حقانیان از مدیران اجرایی دفتر رهبر معظم انقلاب، محمود حجتی نجف آبادی وزیر جهاد کشاورزی، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه، رسول زرگرپور استاندار اصفهان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر و تمام مردم از سراسر کشور در میدان بسیج نجف‌آباد برگزار شد.
سردار حسین سلامی در این مراسم اظهار کرد: کیفیت شهادت محسن حججی تصویری نزدیک و جلوه‌ای با شکوه از شهادت اصحاب امام حسین (ع) در ظهر خونین عاشورا بر صفحه دل‌ها نقاشی کرد.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: چشمان آرام محسن را در لحظه اسارت و ترس شمر زمان را نگاه کنید، این 2 تصویر نماد واضح و آشکاری از حقانیت راه محسن حججی است، شهید حججی شهید کاملی از عاشورا است و به همه اصحاب امام حسین (ع) نزدیک و شبیه است.
وی با بیان اینکه او در دادن سر به پیشگاه و امامش امام حسین (ع) اقتدا کرد، گفت: او هل من ناصر امام زمان (عج) را شنید، در دادن دست‌ها به مظهر غیرت الهی به شکوه جوانمردی حیات بشر به حضرت عباس (ع) اقتدا کرد و بدون دست‌ها به سرزمین خود بازگشت.
سردار سلامی تصریح کرد: او همچون حضرت قاسم شیرین‌ترین شهد موت یعنی شهادت را چشید و همچون حضرت علی اکبر جوان به میدان جنگ رفت، او همانند دیگر اصحاب عاشورا قطعه قطعه شد تا پیکره جهان اسلام به یکدیگر پیوند بخورد.
وی ادامه داد: او نماد وحدت، صلابت و پایداری یک امت است، پیکری که امروز در تابوت می‌بینید سند وفاداری این ملت با آرمان‌های امام حسین (ع) است.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه  شهید حججی شجره طیبه‌ای است که در سرزمین ما کاشته شد و به کلام رهبر معظم انقلاب و کلام وحی آبیاری شد، گفت: محسن حججی از رویش‌های امروزی انقلاب اسلامی است و امروز شخصیت او شخصیتی فراتر از کالبد مادی و جسم دنیایی‌اش است.
وی خاطرنشان کرد: روح او در پیکر جوانان ما تقسیم شده و شهید حججی امروز یک شخصیت و هویت اسلامی در پیکره جامعه ما و امت اسلامی به شمار می‌رود.
در ادامه این مراسم نماز میت به امامت حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی امام جمعه نجف‌آباد بر پیکر شهید حججی اقامه شد.
پیکر شهید حججی در میان خیل عظیم جمعیت به سمت آرامگاه وی راهی شد و مراسم تدفین پیکر این شهید بزرگوار مدافع حرم برگزار شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 220892