روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی:
گلباران مزار شهدا بمناسبت هفته دفاع مقدس در خراسان جنوبی برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۵
گلباران مزار شهدا بمناسبت هفته دفاع مقدس در خراسان جنوبی برگزار شد
گلباران مزار شهدا بمناسبت هفته دفاع مقدس در خراسان جنوبی برگزار شد
 
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، به مناسبت هفته دفاع مقدس، مراسم گلباران مزار شهدای شهرستان های تابعه استان خراسان جنوبی همزمان با سراسر کشور برگزار شد.
این مراسم با محوریت قطعه دو گلزارشهدای مرکز استان خراسان جنوبی و با حضور جمعی از ایثارگران و خانواده های شهدا، مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیران و روسای و فرماندهان نظامی و انتظامی استان برگزار شد.
حجت الاسلام حسین معصومی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، ضمن تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) و همچنین گرامیداشت هفته دفاع مقدس، با بیان اینکه هفته دفاع مقدس آغاز حماسه‌ای بزرگ برای ملت ایران بود، گفت: دشمن به خیال خام خود قصد داشت تا فرهنگ و دین مردم ایران را نابود کند که به لطف الهی هرگز موفق نشد.
وی با اشاره به اینکه ساده اندیشی است اگر بگوییم دشمن به قصد تصرف خاک ایران به کشور حمله کرد، افزود: در هشت سال دفاع مقدس تمام دنیا به رژیم بعثی عراق کمک کردند تا دین و مذهب و فرهنگ این کشور را از بین ببرند اما با شجاعت رزمندگان و عنایت خداوند هرگز موفق نشدند.
مدیرکل بنیاد شهید خراسان جنوبی با بیان اینکه فرهنگ ایرانی اسلامی در آینده نزدیک کاخ‌های ظلم و ستم استکبار را از بین خواهد برد، اظهارداشت: این فرهنگ در آینده نزدیک موجب خواهد شد تا مردم ملت‌های ظالم علیه حاکمان خود به پا خیزند و حکومت‌های فاسد و ستمگر آنان را نابود کنند.
معصومی با بیان اینکه دشمنان ایران اسلامی متوجه شدند که فرهنگ تشیع فرهنگ عزت، عدالت و اقتدار است، افزود: فرهنگ اسلام ناب هرگز از ظالم حمایت نخواهد کرد و هرکجای دنیا که مظلومی نیاز به حمایت داشته باشد به داد او خواهد شتافت.
وی گفت: حرکات دشمنان در دفاع مقدس و بعد از آن باعث شد تا ایران اسلامی روز به روز قوی‌تر و مستحکم‌ تر شود. شایان ذکر است در پایان، حاضرین، باحضور برسرمزارشهدا ضمن ادای احترام به  مقام شامخ شهیدان، با قرائت فاتحه و غبارروبی مزار مطهر شهدا با آرمان های امام و شهدا تجدید پیمان کردند.
مداحی و مرثیه ثرایی در وصف شهدا و دلاورمردی رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی و همچنین بیان خاطره از زمان دفاع مقدس، از دیگر برنامه های اجرایی این مراسم نیز بود.
 
 


کد مطلب: 221002
 


 
 
فرهنگ عاشورا، سرمشق معنویت شهدا
 

دکتر بهروز بزرگی، مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد...