داخلی صفحه مرکزی خبر
 
رئیس بنیاد اراک:
انقلاب اسلامی ایران پرتویی از عاشورا و انقلاب عظیم الهی آن بود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۶
رئيس بنياد اراک گفت: انقلاب اسلامی ایران پرتویی از عاشورا و انقلاب عظیم الهی آن بود.
 
به گزارش ايثارواحد "استان مركزي"، مرتضي انصاريفر در حاشيه مراسم عزاداري در حسينيه شهيد ابراهيم قلعه نويي گقت : ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه جوانان را در برابر دسیسه‌های شوم دشمنان نظام بیمه می‌کند و نسل امروز ما نیازمند ایجاد ارتباط با هویت انقلابی و دینی خود است.
وي با اشاره به زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهدا دفاع مقدس اظهار داشت: زنده نگه‌داشتن یاد وخاطره شهیدان سبب ارج نهادن به آرمان‌های مقدس آنها می‌شود و آینده سازان این کشور باید برای زنده نگه‌داشتن یاد شهیدان تلاش کنند.
رئيس بنياد افزود: شهدا با عشق و علاقه و ایمان راسخ برای دفاع از انقلاب راهی میدان نبرد حق علیه باطل شدند و با نثار خون خود سرافرازی و عزت را به ارمغان آورند و وظیفه همه افراد جامعه است که ادامه دهنده راه شهدا و آرمان‌های آنان باشند.
انصاريفر تصریح کرد: جوانان و نوجوانان باید بدانند که آرامش امروز انقلاب اسلامی ایران نتیجه جانفشانی بزرگ مردانی همچون محمد مهدی ثامنی و دیگر شهدای گرانقدر است.
وی افزود: نسل امروز ما نیازمند ایجاد ارتباط با هویت انقلابی و دینی خود است و اگر این ارتباط ایجاد نشود ممکن است بحران هویت برای نسل جوان رخ دهد بنابراین ایثارگران ما وظیفه دارند تا هویت انقلابی و دینی این ملت را با ایجاد ارتباط، به نسل جوان انتقال دهند.
رئيس بنياد درپايان بیان داشت: ایثارگری در جامعه ما باید همیشه زنده بماند و چراکه انقلاب اسلامی تاکنون مرهون ایثارگری ایثارگران و شهدا بوده است و تداوم آن نیز به تداوم ایثارگری در جامعه بستگی دارد.
در ادامه حجت الاسلام الهامي نيا خاطرنشان کرد:برگزاری یادواره شهدا تاثیر همه جانبه‌ای بر فضای جامعه دارد تاثیر فرهنگی یادواره شهدا در فضای جامعه با توجه به شرایط کشور و فرمایش‌های مقام معظم رهبری از اهمیت بسیاری برخوردار است.
وي عنوان کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا مصداق زنده نگه داشتن راه شهدا و امام راحل است، راه شهدایی که محور زندگی آنها خدا بود و برای خدا کار می‌‌کردند و اگر کار ما برای رضای خدا باشد از تعریف و تمجید دیگران در کار خود مغرور و از سرنششان نا امید و مأیوس نمی‌شویم.
الهامي نيا با اشاره به اینکه اگر در دوران دفاع مقدس ما در مقابل یک دشمن قرار داشتیم امروز جوانان و نوجوانان ما در مقابل دشمنان زیادی قرار دارند گفت: باید به فکر خاکریزها بود و مقاومت کرد، کار جوان امروز در این عرصه ارزشمندتر است و باید در این میدان مبارزه کم نگذاریم چراکه در دوران دفاع مقدس شهدا کم نگذاشتند و میدان جهاد اکبر و جهاد نفس را خالی نکردند.
گفتني است مراسم عزاداري سالار و سيد شهيدان روز جمعه 8/7/96 همزمان با نماز مغرب و عشا با حضور رئيس بنياد اراك و معاونت فرهنگي و خانواده هاي شاهد و ايثارگر در حسينينه شهيد حاج ابراهيم قلعه نويي واقع در روستاي قلعه نو برگزار گرديد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 221018
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...