داخلی صفحه مرکزی خبر
 
بنيادساوه:
مراسم رونمایی از سردیس شهید دکتر مصطفی چمران ساوه اي
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۸
اين مراسم معنوي با حضور مسولین، مدعوین، معتمدین، روسای ادارات شهر، خانواده های معظم شهداء و با حضور جناب آقای مهندس مهدی چمران، برادر ارجمند شهید والا مقام دکتر مصطفی چمران ساوه ای در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برگزار شد.
 
به گزارش ايثارواحد"استان مركزي"، كريم رسولي افزود: مراسم رونمایی از سردیس شهید چمران که به همت دانشگاهیان واحد ساوه انجام شده ، پس از تایید بهترین مدلسازان کشور و بعد از انجام مراحل مختلف ریخته گری در مجتمع کارگاههای شهدای هسته ای واحد ساوه پایش و در ورودی دانشکده مهندسی به عنوان نصب گرديده است.
در این مراسم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه دکتر حیدری نوری ، ضمن خیر مقدم به حاضرين از استقبال کم نظیر اساتید، دانشجویان کارکنان و همه حضار تشکر کردند.
ایشان طراحی و ساخت سردیس دکتر چمران را برند برای دانشگاه آزاد اسلامی واحدساوه دانسته و افزود: در واحد ساوه می توانیم طراحی و ساخت انواع تندیس ها را به متقاضیان سراسر کشور نشر دهیم.
رییس واحد ساوه با تشریح شخصیت علمی شهید والا مقام دکتر مصطفی چمران گفت: هنوز بعد از گذشت سالها به نظر می رسد همه ابعاد شخصیتی این عارف دانشمند ناشناخته مانده است شخصیت بزرگواری که دین و تخصص را توامان داشت.
حیدر ی نوری در ادامه با تبیین شخصیت شهید دکتر چمران گفت: در ابتدای زندگی، دکتر چمران به عنوان دانشجوی نخبه و نمونه در بهترین دانشگاه های مطرح جهان بودند و در میانه حیات شهید عزیز به جهاد و نبرد در مقابل حق علیه باطل پرداختند و فرجام زندگیشان شهادت بود که مصداق آیه مبارکه عند ربهم یرزقون قرار گرفتند و به حق انسانهای خود ساخته اینچنین به مقامات عالی دست می یابند.
رییس واحد ساوه به بارزترین صفات و شخصیت دکتر چمران یعنی پیوند جهاد علمی و عرفان عملی اشاره کردوافزود:ما به این شخصیت کم نظیر و بزرگترین دانشمند جهان اسلام افتخار می کنیم.
سپس مدیر کل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامي سید محمد تقی طباطبایی ،در مراسم گرامیداشت شهید دکتر چمران با گریزی به فرمایش دربار مقام معظم رهبری مد ظله که فرمودند: زنده نگه داشتن نام و یاد شهید کمتر از شهادت نیست، افزودند: ترویج فرهنگ شهادت امری ضروری است و بزرگداشت نام و یاد مجاهدان به عنوان مجاهدتهای فرهنگی محسوب می شود که این مهم باید تداوم یابد.
انتهاي پيام/
 
کد مطلب: 221025
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...