داخلی صفحه زنجان خبر
 
برگزاری عصر شعر و خاطره‌گویی رزمندگان دوران دفاع مقدس در شهرستان ماه‌نشان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۶
اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ماهنشان به مناسبت گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، برنامه شب شعر و خاطره‌گویی با حضور مسئولان دولتی و جمعی از ایثارگران و اصحاب فرهنگ و هنر این شهرستان در فرهنگسرای الغدیر ماه‌نشان کرد.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از ارشاد زنجان، محسن بهاری، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ماه‌نشان با اشاره به آیه ١١١ سوره توبه گفت: خداوند وعده داده است که در برابر بهشت برین جان و مال مؤمنین را می‌خرد که ایثارگران هنرمند حاضر در مراسم از مصادیق این آیه هستند .
وی در بخش دیگری از سخنان خود وظیفه آحاد جامعه را در برابر ایثارگری رزمندگان سنگین دانسته و مسئولیت سنگین‌تر را متوجه مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد.
 
بهاری  هدف از برگزاری این برنامه را گرامی‌داشت یاد و خاطره رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل از رزمندگانِ اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان دانست.
 
 در ادامه،  نوری فرماندار ماه‌نشان نیز اظهار داشت: ما مدیون خون شهدا هستیم و هر چه داریم از برکت خون شهدا و ایثارگران و رهبری‌های امام خمینی‌(ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری و اتحاد و یکپارچگی مردم است .
 
وی خاطر نشان کرد: برگزاری این گونه محافل در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تأثیر به سزایی دارد و ادارات همسو مانند آموزش و پرورش و دانشگاه‌های شهرستان باید با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تعامل بیشتری داشته باشند تا از ظرفیت‌های دانش‌آموزان و دانشجویان در ارتقا و اشاعه فرهنگ و هنر شهرستان استفاده شود.
 
در این برنامه حمزه حیدریان، از ایثارگران هنرمند و نقاش چیره‌دست شهرستان و منوچهر دویران، فعال حوزه فرهنگ و رزمنده دفاع مقدس به بیان خاطره از دوران دفاع مقدس پرداختند و شاعران حاضر نیز  اشعار خود را قرائت کردند که مورد استفاده جمع حاضر قرار گرفت.
 
در پایان از ایثارگران  و شاعران حاضر در جلسه با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد.
 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 221084