داخلی صفحه زنجان خبر
 
شب شعر "مردان بی‌ادعا" برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۶
مراسم شب شعر "مردان بی‌ادعا" به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد تا شرح رشادت‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در قالب شعر بیان شود.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از ارشاد زنجان، این مراسم به میزبانی فرهنگسرای امام خمینی(ره) زنجان برگزار شده که بخش ویژه آن  نیز، به شب شعر عاشورا اختصاص داشت.
 
ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در این مراسم با اشاره به فلسفه قیام امام حسین(ع) در کربلا، اظهار داشت: دعوت به امر به معروف و نهی از منکر از مهمترین پیام‌های عاشورا بود که آن حضرت با نثار جان خویش و اهل بیتش به این مهم عمل کرد.
 
وی با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان دفاع مقدس، اعلام کرد: تقدم منافع جمعی بر منافع فردی، مهمترین ویژگی آن ایام بود که رزمندگان بدون توجه به منافع شخصی خود، رشادت‌ها و ازخودگذشتگی‌های بسیاری را به منصه ظهور رساندند و لازم است این امر در عصر کنونی نیز مورد تاکید قرار گیرد.
 
در این مراسم که با حضور مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌‌های دفاع مقدس و با همکاری انجمن ادبی فریاد برگزار شد، تعدادی از شاعران از جمله رضا قاسمپور، الیاس نظری، حسین طاهری، سیدضیاء موسوی، اسمخانی، زهره هوشیار و خانم محمدی به شعرخوانی در دو موضوع عاشورا و دفاع مقدس پرداختند و در پایان مراسم نیز از این شاعران تجلیل شد.
 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 221087