داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
بزرگداشت مراسم مهمانی لاله ها در بارگاه ملکوتی شهدای بندرعباس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
بزرگداشت مراسم مهمانی لاله ها در بارگاه ملکوتی شهدای بندرعباس
 
به گزارش ایثار هرمزگان ، روز پنجشنبه مصادف با 6 مهرماه 96 مراسم مهمانی لاله ها در بارگاه ملکوتی شهدای بندرعباس با حضور پاکدامن مدیرکل بنیاد شهیدوامورایثارگران هرمزگان فرماندهان نظامی و انتظامی ، دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان ، پویافر فرماندار بندرعباس و مدیران دستگاه های اجرایی برگزار گردید .
 دکتر فریدون همتی در آئین مهمانی لاله‌ها و تجدید میثاق با شهیدان که به مناسبت هفته دفاع مقدس در گلزار شهدای بندرعباس برگزار شد، دفاع مقدس را مقطعی از تاریخ دانست که برای همیشه  در تاریخ ایران اسلامی جاودان و ماندگار است و بیان داشت: ملت ایران در جنگی نابرابر که با هدایت دشمنان و در راس آن آمریکای جنایتکار علیه انقلاب اسلامی تنظیم و عملیاتی کردند و صدام بی عقل در دام آنها افتاد، با الطاف الهی و هدایت مرد بزرگ تاریخ حضرت امام راحل، به فرمان امام خمینی لبیک گفتند و با دست خالی از کشور دفاع کردند.
وی ادامه داد: در ابتدای دفاع مقدس برای تجهیز رزمندگان دچار مشکل بودیم اما دشمن از انواع سلاح‌های جنگی برخوردار بود اما از آنجا که راه و هدف ملت ایران و امام راحل، هدف و راه امام حسین(ع) بود و این انقلاب به منبع عظیم عشق و شور الهی اتصال پیدا کرده بود، با دست خالی در برابر دشمنان ایستادگی کردیم.
استاندار هرمزگان افزود: ملت ما شهدای بسیاری تقدیم کرد و جانبازان و آزادگان بسیاری در دفاع مقدس داشتیم که از این اراده مردم ما دشمن عاجز مانده بود.
همتی تصریح کرد: مردم ما با عشق به امام حسین(ع) که برای احیای اسلام و بقای دین، جان و مال و اهل بیت و اصحاب خود را فدا کرد پا به جبهه‌ها گذاشتند و زمانی که چنین ایمان و اعتقادی وجود دارد، دشمن با وجود تجهیز به سلاح‌های پیشرفته و در اختیار داشتن تمامی امکانات و ابزارها اما در برابر ملت ایران عاجز ماند که رمز این کار ایمان به خداست.
وی با بیان اینکه شهادت و ایثار و فداکاری تنها به مقطع انقلاب و دفاع مقدس محدود نبود و امروز هم این راه در کشور ما جریان دارد، اظهار داشت: امثال شهید حججی‌ها نمونه این ایثارگران هستند که با استقامت و تکیه بر ایمان و اراده در برابر دشمن ایستاده‌اند و ملت ایران در تشییع پیکر این شهید بزرگوار غوغایی به پا کرد و دریای عظیمی از مردم در این مراسم حضور یافتند.
استاندار هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود مطالبه مقام معظم رهبری و هدف دولت را ارتقا و بهبود وضعیت اقتصاد کشور بیان کرد و افزود: همه باید آماده شویم و از همه ظرفیت‌ها برای تولید و اشتغال استفاده کنیم و اقتصاد مقاومتی را محقق کنیم.
همتی گفت: در این جبهه هم با حضور مردم، راه نفوذ دشمن را خواهیم بست و کشور را به شرایطی خواهیم رساند که در زمینه اقتصادی به وضعیت مطلوب برسیم.
در این مراسم، مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران هرمزگان متن پیام مقام معظم رهبری به مناسبت آئین مهمانی لاله‌ها و هفته دفاع مقدس را قرائت کرد و در ادامه مراسم سردار ترابی زاده فرماندهی سپاه امام سجاد (ع) استان در خصوص دلاورمردیهای رزمندگان اسلام در دوران 8 سال دفاع مقدس خاطراتی بیان نمودند .
در پایان نیز از آثار چند رسانه ای شهید عبدالرضا مجیدی از شهدای شاخص استان رونمایی و مزار شهدای بندرعباس با نثار گل، عطرافشانی شد.
انتهای پیام./
کد مطلب: 221105
 


 
 
ایثار اجتماعی؛ از صحنه نبرد تا بطن زندگی
 

نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ...