داخلی صفحه زنجان خبر
 
عزاداری سید الشهداء در جوار مزار شهدا زنجان/ طنین یا حسین با ندای شهدا در تارو پود مردم زنجان طنین انداز شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۸
دهه ابتدای محرم امسال در هیئت‌های حسینی زنجان حال هوای شهدا و شهادت داشت.
به گزارش ایثار واحد زنجان، استان زنجان پایتخت شور و شعور حسینی است شهری که بدون داشتن دریا به دیار غواصان دریادل شهرت دارد شهری که در آن ندای یا حسین یاحسین تمام محرم و صفرش را فرا می‌گیرد و مردم لبیک گویان عزاداری سید و سالار شهیدان را با حضرت زینب(س) همراه می‌شوند.
در این میان هیئت ثارالله رهروان امام و شهدا با مداحی حاج مهدی رسولی یکی از مدیحه سرایان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) که خود یکی از فرزندان شهدا و افتخارات استان است ساعات پر از معنویت را برای مردم رقم می‌زند و مداح این محفل نیز با نوای خود فضای ملکوتی را برای عزاداری‌های مردم شهید پرور استان فراهم می‌کند. این مراسم در شب‌های دهه نخست محرم در جوار مزار شهدا برگزار می‌شود.
این مراسم فرصتی دیگر برای تجدید پیمان با آرمان‌های امام و شهدا است محفلی که مردم با توسل با امامان و روح والای شهدا از خداوند برای گناهان خود طلب بخشش می‌کنند و به یاد ایثار و فداکاری امام حسین، خانواده و یاران ایشان اشک می‌ریزند.
همچنین دسته‌های عزاداری حسینیه اعظم، زینبیه، فاطمیون، مکتب الزهرا(س)، مسجد پنج تن آل عبا و ... نیز امسال با شکوهی هرچه تمام‌تر با حضور خانواده‌های شاهد و ایثارگر مسئولان بنیاد و سایر ادارات و همچنین مهمانانی از سایر استان‌ها و سایر کشورها برگزار شد. از این رو طنین یا حسین با ندای شهدا در تارو پود مردم زنجان طنین انداز شد.
استان زنجان 48 حسینیه شهدا را با مدیریت خانواده شهدا در خود جای داده است و این حسینیه‌ها نیز در ایام و مناسبت‌های مختلف سال به برگزاری محافلی نورانی چون قرائت قرآن، برگزاری یادواره شهدا، قرائت زیارت عاشورا و دیگر ادعیه و ... می‌پردازند و برای ایام ماه محرم نیز برنامه‌های ویژه‌ای را در نظر می‌گیرند.
 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 221113