داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
مدیرکل بنیاد کرمانشاه:
کار "شهدا" در حد اعلای فضائل بود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۶
حجت الاسلام عسگری در این نشست گفت: مدیران فرهنگی جامعه اسلامی نیازمند اخلاق محوری، علم روز و تخصص هستند.
کار "شهدا"  در حد اعلای فضائل بود
 
به گزارش ایثار"واحد کرمانشاه" سومین نشست شورای منطقه یک کشوری معاونین فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران شامل( استان های تهران بزرگ، شهرستان های تهران، قزوین، البرز، قم، سمنان صبح امروز 12 مهر ماه 96 به میزبانی استان کرمانشاه و با حضور حجت الاسلام عسگری مدیرکل و خسرو شهیدی معاون فرهنگی بنیاد کرمانشاه برگزار شد.
حجت الاسلام عسگری در این نشست با گرامی داشت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و شهادت امام سجاد(ع)، به میهمانان این نشست خوش آمد گفت.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه سپس با اشاره به رشادت های مردم استان کرمانشاه در دفاع مقدس گفت: استان کرمانشاه با پایمردی مردم سلحشور این دیار توانست با تقدیم 32 هزار ایثارگر صحنه های زیبایی را در هشت سال دفاع مقدس خلق کند.حجت الاسلام عسگری افزود: استان کرمانشاه که بزودی میزان خوبی برای کاروان ها و زائرین امام حسین (ع) از مرز امن خسروی خواهد بود، حماسه های به یادماندنی مرصاد، حماسه آزادسازی شهر پاوه و رشادت های شهید چمران و همچنین ورود نخستین گروه از آزادگان سرافراز به میهن اسلامی به یادگار مانده است که در حقیقت برگ زرینی از حماسه های عظیمی است که در تاریخ کرمانشاه ثبت و ضبط شده است.

مسئول بنیاد استان در بخش دیگری از سخنان خود به کارکردهای مدیریت فرهنگی پرداخت و اظهارداشت: مدیریت فرهنگی براساس دو اصل ثابت و متغیر بنا شده است که مدیران فرهنگی ما می بایست با اشراف کامل بر هویت فرهنگی جامعه و با آشنایی کامل بر دانش، و تخصص فرهنگی، ضمن پای فشردن بر اصول ثابت در برابر متغیر ها از خود انعطاف و نرمش نشان دهند.
وی با اشاره به اینکه دین مبین و نورانی اسلام مکتبی زنده، پویا و جهان شمول است، دلیل آن را رعایت اصول ثابت و متغیرها دانست و اضافه کرد: ما به عنوان مدیران فرهنگی جامعه اسلامی نیازمند اخلاق محوری، علم روز و تخصص در این زمینه دانست.
حجت الاسلام عسگری در ادامه به رشادت های شهدای والامقام در دوران دفاع مقدس اشاره کرده و تصریح کرد: کار شهدا کاری اخلاقی و در حد اعلای فضائل و کاری از نوع خیرخواهی، ایثار، از خودگذشتگی و دگر اندیشی بود، و لذا مدیران فرهنگی ما باید مدیریتی از این نوع را تجربه کنند.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه در پایان این نشست ضمن توصیه به وحدت و همراهی تمامی بخش های فرهنگی بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شکل های مختلف و مخاطب پسند تاکید کرد.در ادامه این نشست نادر نورچه ای معاون فرهنگی بنیاد تهران بزرگ در سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های مدیرکل و معاون فرهنگی استان کرمانشاه به خاطر میزبانی مطلوب این استان، ابراز امیدواری کرد این همایش بتواند گام های مؤثری را در زمینه کارکردهای فرهنگی در بنیاد شهید بردارد.

همچنین در این نشست هر یک از معاونین فرهنگی، به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.
گفتنی است: این همایش یکروزه، عصر امروز به کار خود پایان خواهد داد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 221360