حجت الاسلام معصومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی:
آيت الله سيد احمد عبادي درراستای تبیین ارزش های اسلام تلاش های بسیاری کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۹
حجت الاسلام معصومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی در دومين مراسم سالگرد رحلت عالم وارسته ابوالشهيد حضرت آيت الله سيد احمد عبادي: آيت الله سيد احمد عبادي درراستای تبیین ارزش های اسلام تلاش های بسیاری کرد.
آيت الله سيد احمد عبادي درراستای تبیین ارزش های اسلام تلاش های بسیاری کرد
 
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، به همت بنیاد شهید و با همکاری فرمانداری و سپاه شهرستان خوسف، دومين مراسم سالگرد رحلت عالم وارسته ابوالشهيد حضرت آيت الله سيد احمد عبادي با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، معاون استاندار،مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مدیران استانی و همچنین جمعی از خانواده های معظم شاهدو ایثارگر شهرستان خوسف در هيأت حسيني خوسف برگزار شد. 
حجت الاسلام معصومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی در حاشیه این مراسم با اشاره به خصوصیات این عالم وارسته اظهار داشت: آیت‌الله سید احمد عبادی مردی عابد و مردم‌دار بود و برای پیروزی انقلاب و تبیین ارزش‌های دین اسلام در منطقه تلاش‌های زیادی کرد.
حجت الاسلام معصومی گفت: ایشان برادر بزرگوار آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند و همچنین بردار مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی عبادی امام جمعه مشهد بود و ارتباط صمیمی با رهبر انقلاب داشت به طوری که مقام معظم رهبری در سفر خود به خراسان جنوبی از خاطرات طلبگی خود با ایشان سخن گفتند و از آیت‌الله عبادی به عنوان روحانی مجاهد یاد می‌کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی در پایان صحبت های خویش گفت: جامعه ما باید با درس گرفتن از زندگی این بزرگ مرد و این پدر والامقام شهید درس ایثار و آزادگی بگیرند و همواره به دنبال ترویج فرهنگ و مکتب خانواده های معزز شاهد یعنی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشند. 
شایان ذر است که آیت الله سید احمد عبادی از علمای برجسته استان خراسان جنوبی، پدر شهید عبدالکریم عبادی و برادر مرحوم آیت الله سید مهدی عبادی امام جمعه فقید مشهد است که طلاب و روحانیون زیادی را در حوزه علمیه تربیت کرد.
آیت‌الله عبادی از سال 1349تا 1388نزدیک به 11 سال از کلاس درس خارج آیت‌الله العظمی بروجردی، امام خمینی(ره) و آیت‌الله العظمی گلپایگانی بهره گرفته و برای بیدار کردن مردم از ظلم و استبداد شاه در سال 1349 به زادگاه خود شهرستان خوسف برگشت تا در آگاه‌سازی مردم برای پیروزی انقلاب نقش ایفا سازد.
 آیت‌الله سیداحمد عبادی حوزه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(س) خوسف را تأسیس و به مدت 55 سال فعالیت در حوزه علمیه و امامت مسجد جامع خوسف را بر عهده داشت و سرانجام بعد از سپری کردن مریضی در سال 1394 دار فنای را وداع گفت. 
 
کد مطلب: 221379
 


 
 
فرهنگ عاشورا، سرمشق معنویت شهدا
 

دکتر بهروز بزرگی، مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد...