امنیت کنونی کشور مرهون رشادت یاسین قنبری‌هاست
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴
مرزداران جمهوری اسلامی ایران همچون پاسدار شهید یاسین قنبری تا آخرین قطره خون در مقابل دشمن ایستادگی می‌کنند و با حفظ کیان کشور امنیت را برای مردم به ارمغان می‌آورند.
امنیت کنونی کشور مرهون رشادت یاسین قنبری‌هاست
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، دلاور مردان مرزبانی در نقاط صفر مرزی بدون هیچ چشم داشتی برای صیانت از مرزهای کشور، جان و ناموس مردم مشغول خدمت بوده و تا پای جان در این راستا تلاش می‌کنند و هر از گاهی جان شیرین خود را در درگیری با اشرار و قاچاقچیان تقدیم این هدف مقدس می‌کنند.
اگر مردم در شهرهای مختلف کشور به‌خصوص در شهرهای مرزی بدون کوچک‌ترین ترس و واهمه‌ای تا نصفه‌های شب در پارک‌ها و خیابان‌ها به همراه خانواده خود به تفریح و گردش می‌پردازند، این امنیت را مرهون تلاش نیروهای نظامی و خون پاک شهدا هستند.
در این‌بین دلاور مردانی که در مرزهای آذربایجان غربی خدمت می‌کنند روزانه و هر دقیقه با خطر درگیری با تروریست‌ها و اشرار روبرو هستند اما بدون در نظر گرفتن این خطرات و با کمترین امکانات در برابر دشمنان این آب و خاک ایستادگی می‌کنند.
شهیدان مرزبانی آذربایجان غربی در پیش چشم هم‌رزمان خود به شهادت می‌رسند و با وجود اینکه  پیکر مطهر آن‌ها به شهر و دیار خویش منتقل می‌شود اما همانند شهدای گمنام مظلوم هستند و کمتر اسمی از این شهیدان مجاهد برده می‌شود.
مقام معظم رهبری نیز در دیداری که 28 خردادماه امسال با خانواده شهدای مرزبانی داشتند این عزیزان را شهدای مظلوم خواندند و معتقد بودند که تلاش مرزداران در کشور آن‌طور که باید دیده نمی‌شود بنابراین خبرگزاری تسنیم در آذربایجان غربی با الهام از کلام رهبری و در راستای تکریم شهدا و خانواده‌های آنان تریبون این رسانه را در اختیار مسئولین مرزبانی قرار داد تا به‌این‌ترتیب ضمن با دیدار با خانواده شهدای مرزبانی به پوشش رویدادهای مربوط به  آن بپردازد.
نگاهی کوتاه به زندگی شهید یاسین قنبری
یاسین قنبری در 29 دی‌ماه سال 63 در یکی از روستاهای شهر ارومیه به دنیا آمد و از همان دوران کودکی راه ائمه را سرلوحه خود قرار داد.
یاسین قنبری جا پای دیگر رزمندگانی گذاشت که برای دفاع از انقلاب و وطن از همه دلبستگی‌های دنیوی  خود گذشتند تا کشور و انقلاب پابرجا بماند.
وی در مرزهای شهرستان ارومیه با تمام توان خدمت می‌کرد تا همشهریانش و بقیه مردم ایران در امنیت کامل زندگی کنند.
روز 31 تیر 1396 آخرین روزی بود که این بزرگ‌مرد در کنار هم‌رزمان خود از مرزهای کشور دفاع می‌کرد که این درگیری در منطقه زیوه ارومیه روی می‌دهد، یاسین قنبری همانند سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) به درجه رفیع شهادت می‌رسد و خانواده و فرزند و همسر خود را ترک می‌کند.

دیدار با خانواده شهید قنبری
همزمان با هفته دفاع مقدس فرمانده هنگ مرزی ارومیه به همراه چند تن از دلاور مردان مرزبانی به دیدار خانواده شهید یاسین قنبری رفتند تا با خانواده این شهید بزرگوار دیدار کنند.
در این دیدار سرهنگ علی علی پور ضمن تشکر از پدر شهید قنبری که چنین شیرمردی را تربیت و تحویل انقلاب داده است اظهار داشت: شهید قنبری فردی شجاع و متدین بود و در راه ایجاد امنیت بصورت شبانه‌روزی تلاش می‌کرد.

شهید قنبری فقط یک رزمنده نبود
وی افزود: شهید یاسین قنبری فردی متقی بود و با توجه به اینکه از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود اما در دل همه  نیروهای نظامی جای داشت و برای همه همانند یک برادر بود.
فرمانده هنگ مرزی ارومیه گفت: هنوز باور نداریم که یاسین شهید شده و در حال حاضر که به کوه‌ها برای عملیات یا بازدید می‌رویم، جای پای شهید قنبری در دل کوه‌هاست چراکه اعتقاد داریم که شهدا هرگز نمی‌میرند و زنده هستند.
علی پور تصریح کرد: کسی که آگاهانه انتخاب می‌کند تا همه‌چیز خود را در راه خدا فدا کند زنده است و به‌ این‌ترتیب شهید قنبری به آرزوی دیرینه خود که شهادت بود رسید و در راه اسلام، انقلاب و وطن شهید شد و در این‌بین شهید قنبری با خدا معامله کرد.

وی افزود: اشرار سعی دارند کشور را ناامن کنند اما با مردانی دلیر مانند شهید قنبری مواجه می‌شوند و شکست می‌خورند.
فرمانده هنگ مرزی ارومیه گفت: ما افتخار می‌کنیم که شهید قنبری هم‌رزم مرزبانان بود و در یکی از عملیاتها آنان را همراهی می‌کرد.

علی پور در رابطه با جایگاه شهید یاسین قنبری اظهار کرد: شهید تنها متعلق به خانواده قنبری نیست بلکه وی افتخار شهر ارومیه و متعلق به همه مردم ایران است.
رضایت کامل خانواده از شهید قنبری
مادر شهید یاسین قنبری که از فرزند خود کاملاً راضی بود و بر شهادت وی افتخار می‌کرد اظهار داشت: یاسین از کودکی اهل قرآن و نماز بود و در تمامی مراسم‌های مذهبی شرکت می‌کرد همچنین در مسابقات قرآنی بین مدارس مقام اول را کسب می‌کرد.
وی گفت: یاسین در زندگی برای من و پدرش و کل خانواده کم نگذاشت و در همه زمینه‌ها به ما کمک می‌کرد.

مادر شهید قنبری بیان کرد: در روز شهادت یاسین در منزل مهمانی داشتیم که یاسین به منزل نیامد و وقتی با وی تماس گرفتم جواب نداد که با همسر یاسین تماس گرفتم و گفت از دیشب جواب تلفن‌های مرا نیز نداده است.
وی خاطرنشان کرد: مجبور شدیم با یکی از همکاران شهید تماس بگیریم که خواهر همکار یاسین گفت گلوله به پای یاسین خورده است و به همین دلیل با پسرم زود به بیمارستان رفتیم که متوجه شدیم یاسین شهید شده است.
مادر شهید تصریح کرد: از اینکه پسرم شهید شده افتخار می‌کنم چرا که پسرم در راه اسلام و انقلاب و رهبری شهید شده است.
کد مطلب: 221452