داخلی صفحه بوشهر خبر
 
در سالروز حماسه خلیج‌فارس؛
گل‌باران محل حماسه سردار شهید نادر مهدوی و هم‌رزمانش در خلیج‌فارس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۶
محل شهادت شهدای نبرد مستقیم با امریکا در آستانه سی‌امین سالگرد شهادتشان در خلیج‌فارس گل‌باران شد.
گل‌باران محل حماسه سردار شهید نادر مهدوی و هم‌رزمانش در خلیج‌فارس
 
به گزارش «ایثار بوشهر»، در این مراسم که خانواده معظم شهیدان مبارزه مستقیم با امریکا حضور داشتند، محل شهادت شهید نادر مهدوی و هم‌رزمانش در 18 کیلومتری جزیره فارسی در خلیج‌فارس گل‌باران شد.
خانواده شهدای نبرد خلیج‌فارس سپس با حضور در جزیره فارسی علاوه بر ادای احترام به مقام شهدای گمنام دفن شده در این جزیره، از محل اقامت سردار شهید نادر مهدوی ویارانش بازدید کردند.
شهید نادر مهدوی در خردادماه سال ۴۲ در شهرستان دشتی بوشهر به دنیا آمد، هرچند نام ابتدایی او حسین بسریا بود اما بعدها به نادر مهدوی تغییر یافت.
وی از سال‌های اولیه تشکیل سپاه پاسداران وارد این نهاد مردمی شد و پس از خدمت در سپاه اهواز و جم به فرماندهی عملیات سپاه خارک منصوب شد.
شهید مهدوی پس از طرح اعزام «لبیک یا امام» گروهان دریاییِ ناوتیپ امـیرالمؤمنین (ع) را بنیان‌گذاری کرد و خود فرماندهی این گروهان دریایی را بر عهده گرفت.
وی پس‌ازآن ناوگروه دریایی ذوالفقار وابسته به منطقه دوم دریایی سپاه پاسداران را راه‌اندازی کرد و تا زمان شهادت، فرماندهی این ناوگروه را بر عهده داشت.
سردار شهید نادر مهدوی به‌عنوان فرمانده ناوگروه دریایی ذوالفقار، از زمان ورود آمریکایی‌ها به خلیج‌فارس تا زمان شهادت، لحظه‌ای از نبرد بی‌امان با این جنایتکاران نیاسود و تمام توان و استعداد خود را در این راه به کاربست. او طی این مدت، عملیات بسیاری را علیه آمریکایی‌های متجاوز ترتیب داد که معروف‌ترین آن زدن کشتی بریجتون بود.
شهید نادر مهدوی و هم‌رزمانش روز ۱۶ مهرماه سال ۱۳۶۶ در مبارزه مستقیم با آمریکا در خلیج‌فارس به شهادت رسیدند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 221645
 


 
 
ایثار اجتماعی؛ از صحنه نبرد تا بطن زندگی
 

نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ...