داخلی صفحه گلستان خبر
 
سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی کارکنان بنیاد گلستان برگزار شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۶
معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی از برگزاری سیزدهمین دوره مسابقات قرآن مجید (قرائت ، حفظ ، مفاهیم و اذان) و هفتمین دوره مسابقات اختران ویژه کارکنان و خانواده پرسنل بنیاد شهید و امورایثارگران استان در سالن شهید اتراچالی تپه نور الشهداء شهرستان گرگان خبر داد.
سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی کارکنان بنیاد گلستان برگزار شد
 
به گزارش ایثار واحد گلستان ، یکشنبه شانزدهم مهر ماه 96 مهدی خسروی معاون تعاون بنیاد گلستان در افتتاحیه این مسابقات ضمن تقدیر از حضور کارکنان در این دوره از مسابقات گفت: قرآن کریم مسیر روشن برای رسیدن به قرب الهی است و سدی در برابر منکرات که انسان را تشویق به کارهای نیک نموده و باز دارنده از منکرات است .
وی افزود: یکی از عوامل مهم آسیب های اجتماعی درجامعه دوری از قرآن و اندیشه ژرف در معانی عمیق آن است و درراستای ترویج فرهنگ قرآنی بنیاد شهید و امور ایثارگران تلاش دارد جدای از کارکنان خدوم این دستگاه با مشارکت حد اکثری خانواده ها ی پرسنل در اجرای این مهم به نحو شایسته ای گام بردارد.
خسروی در ادامه با اشاره به انس کارکنان با قرآن کریم از کلام مقام معظم رهبری گفت : در این فضای آلوده مادیات شایسته است در دریای بیکران معنویت قرآن کریم شنا کرد، تا از پلیدی های دنیا ، پاک شده و این جر با انس مداوم با این کتاب آسمانی ممکن نیست .

وی افزود در جایی دیگر ایشان فرمودند: البته باید قاری به این نکته توجه داشته باشد که تلاوت او فقط تلفیق آهنگ ها نیست بلکه برجسته سازی معنا از رسالتهای هنری او بشمار می آید ، اشکال این است که وقتی قاری و تلاوتگر ، تلاوت می کند و این لحن زیبا و آهنگ های خوب را فرا می گیرد و می خواند تصور کند که کار او فقط همین تلفیق آهنگ و بیان این لفظ یا صدای خوش و با آهنگ خوش است بلکه قاری باید چنان تلاوت کند که گویی قرآن را دارد نازل می کند بر قلب مخاطب و از آهنگ ها برای برجسته کردن معنا و مضمون آیه کمک بگیرد.

وی ضمن بیان اهداف مهم بنیاد در سیزدهمین دوره مسابقات قرآنی خاطر نشان کرد : این دور از مسابقات در مراحل قرائت ، حفظ ، مفاهیم و اذان در سه سطح کارکنان و همسران ، سنین بالای هیجده سال تمام و سنین هیجده سال تمام که در تکفل خانواده هستند برگزار می گردد.
معاون توسعه مدیرت بنیاد ضمن بیان تفکیک جنسیت در اجرای مسابقه گفت:  حد نصاب امتیاز در مرحله استانی حداقل 60امتیاز ، در مرحله کشوری 70 امتیاز بر اساس فرم داوری خواهد بود و حد نصاب امتیاز در مرحله استانی 120 و کشوری 140 امتیاز می باشد.

  این مقام مسئول با بیان حیطه و ضوابط شرکت کنندگان که متشکل از کارکنان رسمی ، پیمانی ، قرار داد کارمعین و بازنشستگان و خانواده آنان است ، اذعان داشت : در رشته اذان 11 نفر ، حفظ قرآن  5 نفر، قرائت 10 نفر و مفاهیم 27 نفر که در دو مرحله کتبی و روخوانی برگزار شد ، در مجموع 53 سه نفر شرکت کرده اند که پس از بررسی نظرات کارشناسان این حوزه نفرات برتر هر رشته مشخص وجهت تشویق و حضور در مرحله کشوری معرفی می گردند.
لازم بذکر است در این مراسم کبری حسینی دانش رئیس اداره امور کارکنان استان ، علی رضایی رئیس بنیاد شهرستان گرگان و حجت الاسلام قاسم دنکوب کارشناس فرهنگی شهرستان علی آباد نیز در این مسابقات حضور داشتند.انتهای پیام/
کد مطلب: 221695