مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد خبر داد
ساماندهی 80درصد گلزار شهدای کهگیلویه و بویراحمد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۹
دیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت:ساماندهی 80درصد گلزار شهدای کهگیلویه و بویراحمد
 
به گزارش خبرنگار ایثار از یاسوج ،نشست ساماندهی گلزار شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد و مسکن ایثارگران به ریاست پژمان نیک‌اقبالی معاون عمرانی استانداربرگزار شد.
پژمان نیک‌اقبالی در این نشست  اظهار کرد: ایثارگران به لحاظ جسمی و وضعیت اجتماعی از جایگاهی برخودار هستند و نیاز است بانک‌های استان در پرداخت تسهیلات این قشر از جامعه را خاص‌تر ببینند.معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بانک‌ها از محدودیت‌هایی برخوردار هستند اما لازم است نهایت همکاری را در پرداخت تسهیلات مسکن ایثارگران انجام دهند.
وی عنوان کرد: برخی از بانک‌ها پرداختی کمی داشتند که تلاش خود را برای افزایش پرداختی تسهیلات مسکن ایثارگران انجام دهد که اگر یک مورد پرداختی از دسترس استان خارج شود این جفا در حق مردم است.
این مسؤول عنوان کرد: مردم استان ما به دلیل وضعیتی که دارند مستحق دریافت تسهیلات هستند که بنیاد شهید استان برای پرداخت این تسهیلات توسط بانک‌ها پیگیری لازم را انجام دهد.
نیک‌اقبالی تصریح کرد: بانک صادرات استان مشکل خود در زمینه پرداختی تسهیلات مسکن ایثارگران را به بانک صادرات کشور انعکاس و مشکل خود را رفع کند.
معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: طبق قانون، ایثارگران برای یک بار از پرداخت عوارض ساخت و سازهای مسکونی تا زیربنای ۱۲۰ متر مربع و تجاری تا ۲۰ متر مربع معاف هستند، از پرداخت هزینه انشعابات به صورت کامل و در پرداخت عوارض خدمات تا ۵۰ درصد از معافیت برخوردار هستند.
پیش از سخنان معاون امور عمرانی استاندار مدیرکل بنیاد شهید استان با تاکید براینکه 80 درصد گلزارهای و90درصد مزارهای شهدا دراستان ساماندهی شده است عنوان کرد دریک برنامه ضربتی امسال دریک حرکت ضربتی50درصد ساماندهی نشده های تک مزاری را شروع به ساماندهی کرده ایم.

سهمیه تسهیلات بانکی به ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد تخصیص یافت
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد از تخصیص ۶۱۳ سهمیه پرداخت تسهیلات بانکی در حوزه مسکن به جامعه ایثارگری استان در سال ۹۵ خبرداد.
موسوی اظهار داشت: در حوزه مسکن ۶۱۳ سهمیه پرداخت تسهیلات بانکی برای واجدین شرایط ایثارگری استان در سال ۹۵ تخصیص یافت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: از مجموعه ۶۱۳ سهمیه اختصاصی سال ۹۵- ۹۶ تا کنون ۳۸ درصد جذب شد.
وی با اشاره به اینکه ۹۴ درصد از ۶۱۳ سهمیه به بانک‌ها معرفی شده است، افزود: بانک صادرات در این خصوص ۷۵ سهمیه دارد که برای پرداخت آن با مشکل رو به رو است و انتظار می‌رود بانک‌های عامل استان در پرداخت تسهیلات به جامعه ایثارگری نهایت تعامل و همکاری را داشته باشند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه وبویراحمد بر ضرورت همکاری بانک‌ها برای استفاده مناسب از سهمیه‌های اختصاصی به استان تاکید کرد و گفت: تا این مقطع زمانی ۳۸ درصد جذب پایین محسوب می‌شود و جذب حداکثری باید محقق شود.
وی دریافت این تسهیلات را از نیازهای ضروری ایثارگران دانست و افزود: در صورت همکاری بانک‌های عامل در این راستا بخش کوچکی از نیازهای این جامعه ارزشی برطرف می‌شود.
سید منصور موسوی با بیان اینکه بانک‌ها در زمینه پرداخت تسهیلات مسکن همکاری کنند، گفت: اجازه ندهیم این سهمیه از استان خارج شود و بانک‌ها هر چه سریع‌تر برای جذب آن اقدام کنند.
مشکل کمبود عرصه در یاسوج
معاون املاک راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: هدفگذاری برای واگذاری ۴۰۰ فقره وجه ریالی و زمین به جامعه ایثارگری استان در سال ۹۶ انجام شد.
‌حمیدرضا پیمان جو ‌اظهار داشت: امسال برای واگذار ۴۰۰ فقره وجه ریالی و زمین به واجدین شرایط جامعه ایثارگری انجام شده است.
معاون املاک راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: از این تعداد، ۳۰۰ فقره پرداخت ریالی و ۱۰۰ فقره واگذاری زمین است که در سال ۹۴ تعداد ۳۰۰ فقره پرداخت ریالی به مبلغ ۳ ‌میلیارد تومان انجام شد.
وی گفت: همچنین در سال ۹۴ تعداد ۱۳۸ نفر از جامعه ایثارگری زمین مشاعی در قالب گروه‎‌های دو نفره دریافت کردند.
پیمان جو خاطرنشان کرد: پرداخت تعهدات ریالی برای ۳۰۰ نفر و همچنین ۶۱ مورد واگذاری زمین به تعداد ۶۱ نفر در سال گذشته انجام شد.
معاون املاک راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در واگذاری زمین در مرکز استان به دلیل کمبود عرصه به جامعه هدف با مشکل روبه رو هستیم ولی در سایر شهرستان‌های استان مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
 
کد مطلب: 221780