داخلی صفحه بوشهر خبر
 
یادواره سی‌امین سالگرد شهدای خلیج فارس برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۵
یادواره سی‌امین سالگرد شهدای نبرد مستقیم با آمریکای جنایتکار در خلیج‌فارس در محل حسینیه اباعبدالله (ع) گلزار مطهر شهدای شهر بوشهر برگزار شد.
یادواره سی‌امین سالگرد شهدای خلیج فارس برگزار شد
 
به گزارش «ایثار بوشهر»، حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری در این مراسم در گفتگو با خبرنگاران گفت: حماسه نبرد شهید مهدوی ویارانش با آمریکایی‌ها در خلیج‌فارس در تاریخ ماندگار شده است.
وی افزود: حماسه شهید مهدوی و هم‌رزمانش درواقع حماسه و تقابل بین حق و باطل بود و ضربه بزرگی را به استکبار جهانی وارد کرد که ابهت پوشالی آمریکایی‌ها در قعر آب‌های خلیج‌فارس برای همیشه دفن شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر با اشاره به حماسه 16 مهر سال 66 در خلیج‌فارس خاطرنشان کرد: در این روز شهید نادر مهدوی به همراه هم‌رزمانش برای رویارویی با آمریکا به منطقه خلیج‌فارس اعزام شدند و با دشمن تا بن دندان مسلح که قابل‌مقایسه با تجهیزات رزمندگان اسلام نبود مقابله کردند که پس از سرنگونی بالگرد دشمن به فیض عظیم شهادت نائل آمدند.
وی با تأکید بر ترویج فرهنگ ناب ایثار و شهادت به‌عنوان بزرگ‌ترین و مؤثرترین سلاح در برابر دشمن تصریح کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا، سالگرد حماسه‌آفرینان، برپایی محفل انسی با شهدا و بازگویی خاطرات شهدا نقش مهمی در ترویج فرهنگ، ایثار، اخلاص و شهادت‌طلبی دارد.
در این مراسم از خانواده شهدای حماسه دریایی و مقابله با استکبار جهانی در خلیج‌فارس در 16 مهرماه 1366 تجلیل شد.


انتهای پیام/
کد مطلب: 221799
 


 
 
فرهنگ عاشورا، سرمشق معنویت شهدا
 

دکتر بهروز بزرگی، مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد...