داخلی صفحه سمنان خبر
 
باید برای اشتغال جامعه هدف آنها را از فکر کارمندی به کارآفرینی سوق داد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۷
مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران استان سمنان در راستای ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای جامعه هدف با مدیرکل سازمان صنعت ، معدن وتجارت دیدار کرد .
باید برای اشتغال جامعه هدف آنها را از فکر کارمندی به کارآفرینی سوق داد
 
به گزارش ایثار واحد سمنان حجت الاسلام فریدون، مدیرکل بنیادشهید و امورایثارگران استان سمنان صبح امروز دوشنبه 17 مهرماه 96 در راستای راهکار های ایجاد اشتغال و کارآفرینی با اسودی مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان دیدار کرد .
دراین جلسه که باحضور معاونین هر دو دستگاه برگزار گردید مشکلات موجود در ایجاد اشتغال وکارفرینی مطرح وراهکارهایی در این خصوص بیان گردید .
فریدون در این دیدار بیان کرد: یکی از خدمات بنیاد  فراهم کردن شرایط مناسب برای اشتغال  جامعه هدف خود می باشد .
ایشان اذعان کرد: باتوجه به سهمیه 25% برای جذب ایثارگران این انتظار در جامعه هدف وجود دارد که باید فرزندان ایثارگران در دستگاههی دولتی جذب شوند ولی واقعیت اینست که همچین امکانی برای استخدام تمامی متقاضیان در دستگاهها بدلایل مختلف وجود ندارد و باید فرزندان ایثارگران را بسمت کارآفرینی و تولید هدایت کنیمو از آنها حمایت کنیم .
اسودی مدیرکل سازمان صنعت ، معدن وتجارت در این دیدار گفت: یکی از مشکلات موجود برای اشتغال در جامعه مدرک گرایی افراد می باشد و در شرایط موجود اکثر متقاضیان دارای مدرک دانشگاهی می باشند اما در عمل هیچ توانایی ندارند و این خود یک معضل برای افراد جویای کار می باشد و دانشگاهها باید به وظیفه خود به درستی عمل کنند .
در پایان این جلسه مقرر شد با همکاری هر دو دستگاه نسبت به هماهنگی و برگزاری همایش برای افراد جویای کار جامعه هدف در سطح استان جهت مشاوره و هدایت آنها بسمت تولید و کارآفرینی اقدام گردد .
کد مطلب: 221940