داخلی صفحه همدان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان همدان :
اتحاد اسلامی موجب رسیدن به توسعه ، پیشرفت و کمال میشود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱
بیست‌ و‌ سومین مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت در همدان همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار همدانی با حضور 400 نفر از فرماندهان سپاه، ارتش، جهاد استان در دوران دفاع مقدس در سالن انصار با حضور سردار اسدی برگزار شد.
اتحاد اسلامی موجب رسیدن به  توسعه ، پیشرفت و کمال میشود
 
به گزارش ایثار استان همدان  ، بعد از ظهر یکشنبه 16 مهر ماه  بیست‌ و‌ سومین مجمع پیشکسوتان جهاد و شهادت در همدان همزمان با دومین  سالگرد شهادت سردار همدانی با حضور 400 نفر از فرماندهان سپاه، ارتش، جهاد استان در دوران دفاع مقدس در سالن انصار با حضور سردار اسدی  برگزار شد.
در این مراسم عارف مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان همدان ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری اباعبدا... الحسین (ع) و خیرمقدم به شرکت کنندگان در این مجمع و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای انقلاب اسلامی و همچنین شهدای مدافع حرم بخصوص شهید سرلکر حاج حسین همدانی گفت : اتحاد اسلامی موجب رسیدن به  توسعه ، پیشرفت و کمال میشود .
ایشان با گریز زدن به قرون وسطی و دوره رنسانس در اروپا و محدود شدن دخالتهای اربابان کلیسا در امور زندگی فردی و اجتماعی و پیروان ملیت به وقوع انقلاب صنعتی انگلستان و انقلاب کبیر فرانسه اشاره کرد و گفت : در نتیجه ارتباط اندیشمندان و روشنفکران ایران در زمان قاجار با فرهنگ و تمدن اروپا مفاهیم جدیدی چون دولت ، ملت دمکراسی انتخابات مجلس ، قانون ناسیونالیسم وطن خواهی وارد فضای دیگری فرهنگی ایران گردید . از سوی دیگر سیدجمال الدین اسدآبادی به عنوان پرچمدار وحدت اسلامی وطن اسلامی را مطرح کردند ،آنچه که در انقلاب اسلامی مطرح بوده است هم انگیزه دینی بوده و هم وطنی و هم اسلام وطنی .
 عارف در ادامه اظهار داشت : اگر ما امروز فارغ از اینکه درگیری مرزی نداریم و در سوریه حضور پیدا میکنیم بخاطر اسلام وطنی و این به این دلیل است که این فرهنگ ریشه در فرهنگ دینی ما دارد .و ما نسبت به سایر مسلمانان بی تفاوت نمی ایستیم و باید از آنها دفاع کنیم .
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان همدان در ادامه بیان داشت : امروز ما شاهدیم خون شهیدان عزیز مان همچون حاج حسین همدانی و سایر شهیدان مدافع حرم نتیجه بخش بوده و بحمدا... تکفیریها در حال نابودی هستند و امیدواریم این حرکت تا انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج ) با راهنماییهای هوشمندانه مقام عظمای ولایت  به اون مرحله برسیم  ،انشا...
 
کد مطلب: 222042
 


 
 
ایثار اجتماعی؛ از صحنه نبرد تا بطن زندگی
 

نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ...