داخلی صفحه اصفهان خبر
 
معاون فرهنگی بنیاد شهید استان اصفهان:
مراسم بزرگداشت آیت‌الله اشرفی اصفهانی در گلستان شهدای اصفهان برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۱
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: مراسم بزرگداشت آیت‌الله اشرفی اصفهانی در گلستان شهدای اصفهان برگزار می‌شود.
مراسم بزرگداشت آیت‌الله اشرفی اصفهانی در گلستان شهدای اصفهان برگزار می‌شود
 
به گزارش ایثار اصفهان، سید علی قریشی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: مراسم سی و پنجمین سالگرد شهادت آیت‌الله عطاءالله اشرفی اصفهانی، پنجمین شهید محراب و دومین سالگرد مدافع حرم شهید مسلم خیزاب و پاسداشت یاد و خاطره فرماندهان گردان «یازهرا» همزمان با هفته نیروی انتظامی در روز پنجشنبه 20 مهرماه مقارن با نخستین روز از دهه سوم ماه محرم در خیمه حسینی گلستان شهدای اصفهان برگزار خواهد شد.
وی افزود: آیت‌الله اشرفی اصفهانی در 23 مهرماه 1361 در حالی که برای اقامه نماز جمعه آماده می‌شد در مسجد جامع کرمانشاه با انفجار نارنجک توسط منافقین ترور و به شهادت رسید.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان اظهارداشت: از جمله ویژگی‌های این شهید محراب خواندن مداوم زیارت عاشورای امام حسین(ع)، قرائت زیارت جامعه کبیره و دعای کمیل بود و پاداش این اعمال این بود که در سن 80 سالگی به فیض عظمای شهادت نائل شود.
وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) در پیامی خطاب به شهید اشرفی اصفهانی می‌فرمایند«اینجانب یکی از ارادتمندان این شخص والامقام بوده و هستم؛ این وجود پربرکت و متعهد را قریب به 60 سال است که می‌شناسم و در این مدت طولانی وی را به صفای نفس، آرامش روح و اطمینان قلب، خالی از هواهای نفسانی، مطیع امر مولا و عمل صالح می‌شناسم و در عین حال مجاهد و قوی‌النفس بود».
قریشی بیان داشت: شهرستان خمینی‌شهر زادگاه مرحوم اشرفی اصفهانی است و آیت‌الله عباس رحیمی امام جمعه شهرستان خمینی‌شهر نیز سخنران مراسم بزرگداشت آیت‌الله اشرفی اصفهانی خواهد بود؛ همچنین در این مراسم از حاج حسن خاکپور برای مدیحه‌سرایی استفاده خواهد شد و همچنین فرزندان و اهالی بیت شهید آیت‌الله اشرفی اصفهانی نیز در این مراسم حضور خواهند داشت.
انتهای پیام/
کد مطلب: 222100
 


 
 
فرهنگ عاشورا، سرمشق معنویت شهدا
 

دکتر بهروز بزرگی، مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد...