مادران شهدا جلوه ایثارگری و گذشت هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۵
مدیرکل بنیاد مرکزی گفت: مادران شهدا جلوه ایثارگری و گذشت هستند و بی‌شک شهیدان آموزگاری به‌ نام «مادر» داشتند که در دامان پرمهر و در کلاس درس او، به این مقام رسیدند.
مادران شهدا جلوه ایثارگری و گذشت هستند
 
به گزارش «ایثار»، محمدصادق دوخائی با شرکت در مراسم ختم مادر شهیدان «مسلم و رحیم میرطیبی» گفت: مادران شهدا جلوه ایثارگری و گذشت هستند و اگر شهیدان ما با تأسی از اعمال و رفتار امام حسین(ع) درس فداکاری و وفاداری و از خودگذشتگی و شجاعت و شهامت آموختند و در عمل نیز آن را به اثبات رساندند، بی‌شک آموزگاری به‌ نام «مادر» داشتند که در دامان پرمهر و در کلاس درس او، به این مقام رسیدند.
دوخائی با گرامیداشت مقام شامخ مادران شهدا، تلاش های ارزنده آنان را ستود و خاطرنشان کرد: مادران شهدا با اقدام معنوی شان اسلام و ایران را بیمه کرده اند.
وی خدمت به خانواده ایثارگران را یک افتخار بزرگ و ارزشمند عنوان کرد و افزود: مادران شهدا الگوهای صبر و مقاومت هستند و تاریخ دفاع مقدس مملو از حماسه های جاودان است.
مدیرکل بنیاد افزود: مادران شهدا با الهام از رفتار شایسته حضرت زهرا سلام الله علیها و ام‌البنین(س) در مسأله دفاع از حریم ولایت و امامت در دوران جنگ تحمیلی با لبیک به ولی فقیه زمان امام خمینی رحمت الله علیه ثابت کردند در پیشگاه بانوی دو عالم روسفید و سربلند هستند.
دوخائی بیان داشت: فرهنگ ایثار و شهادت سبب اقتدار و صلابت نظام و انقلاب اسلامی و خانواده‌های شهدا و ایثارگران یکی از مؤلفه‌های اقتدار کشور هستند.
وی افزود: حقا که شجاعت شهید از مادر ایثارگری است که تربیت چنین فرزندانی را به ‌بهترین نحو و با معیارهای اسلامی و به نکویی انجام داده و به عهده داشته است مادرانی عاشورایی که جان فرزندان جامعه اسلامی را به آبشخور تعالیم علمای مجاهد متوجه می‌سازد.
گفتنی است مراسم ختم اين اسوه صبر و مقاومت عصر روز دوشنبه 17 مهر از ساعت 14 الی 16 در مسجد جامع روستای شهوه برگزار شد.
شهید مسلم ميرطيبی  در چهارم فروردين 1323 چشم به جهان گشود، و در 22 مهر 1359 به شهادت رسيد.
محمد رحيم ميرطيبی نیز دريكم خرداد 1337 متولد شد، و در نهم خرداد 1365 در جبهه های حق عليه باطل به شهادت رسيد.
انتهای پيام/
کد مطلب: 222133
 


 
 
ایثار اجتماعی؛ از صحنه نبرد تا بطن زندگی
 

نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ...