​وداع مردم شهیدپرور دیار صیاد شیرازی با تخریبچی شهید
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹
مردم شهید پرور شهرستان درگز با پیکر مطهر تخریبچی شهید «قربان برات زاده» از نیروهای پاکسازی میادین مین وداع کردند.
​وداع مردم شهیدپرور دیار صیاد شیرازی با تخریبچی شهید
 
به گزارش «ایثار»، مراسم تشییع پیکر مطهر تخریبچی شهید «قربان برات زاده» صبح سه شنبه 18 مهرماه بر روی دستان مردم ولایتمدار شهرستان درگز از توابع خراسان رضوی از خیابان طالقانی تا میدان آزادی این شهر برگزار شد.
پیکر مطهر این شهید والامقام پس از اقامه نماز توسط امام جمعه شهرستان درگز جهت خاکسپاری به روستای تاجدین انتقال یافت تا در جوار همرزمان شهیدش آرام گیرد.
این مراسم با حضور فرماندار، فرماندهان نظامی و انتظامی، اعضای شوای شهر، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، روسای ادارات و آحاد مردم به ویژه خانواده های شهدا برگزار شد.
مراسم وداع با این شهید والامقام شب گذشته در حوزه علمیه امیرالمومنین (ع) شهرستان درگز و همچنین در قصرشیرین کرمانشاه نیز با حضور با شکوه مردم برگزار شد. مراسم بزرگداشت شهید «قربان برات زاده» نیز در مجموعه وزارت صنایع شهید کاوه درجمع همکاران و خانواده این شهید والامقام برگزار شد.
این شهید والامقام روز شنبه هفته جاری در جریان عملیات پاکسازی یکی از میادین مین بازمانده از دوران دفاع مقدس در منطقه «بمو» شهرستان ثلاث باباجانی بر اثر انفجار یک قبضه مین به شهادت رسید و یکی دیگر از اعضای تیم مین روبی وزارت دفاع نیز مجروح شد.
گفتنی است تخریبچی شهید «قربان برات زاده» متولد 1 مرداد 1354 در روستای تاجدین از توابع شهرستان درگز است که شنبه 15 مهر 1396 به مقام رفیع شهادت نائل آمد که از این شهید سرافراز سه فرزند دختر به یادگار مانده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 222164
 


 
 
ایثار اجتماعی؛ از صحنه نبرد تا بطن زندگی
 

نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ...