داخلی صفحه مرکزی خبر
 
رئیس بنیاد اراک:
برترین‌های جشنواره شعر حریم و حرم در اراک تجلیل شدند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
رئيس بنياد اراك در جشنواره شعر حریم و حرم در اراک گفت: زبان هنر بهترین ابزار برای جذب جوانان در فرهنگ ایثار و شهادت است .
 
به گزارش ايثار واحد "استان مركزي" مرتضي انصاريفر در مراسمي از برترین‌های نخستین جشنواره شعر حریم و حرم (دفاع مقدس و مدافعان حرم) تجلیل و قدردانی شد.
وي گفت: پرداختن به ادبیات آیینی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که هنرمندان باید به آن عنایت کافی داشته باشند.
انصاريفر با بیان اینکه هنرمندان و شاعران رسالت مهمی در نهادینه کردن آرمان‌های شهداي هشت سال دفاع مقدس دارند، اظهار کرد: تولید آثار فاخر و ارزشمند در حوزه ادبیات آیینی یکی از راهکارهایی است که هنرمندان می‌توانند با تولید آن به ایفای نقش شهدا و ايثارگران در پيروزي انقلاب اسلامي بپردازند.
وی تصریح کرد: بهره‌گیری از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی یکی از ابزارهایی است که می‌توان با استفاده از آن به تبیین هرچه بهتر آرمان‌های انقلاب و شهدا دست‌یافت و توطئه‌های دشمنان را نیز خنثی کرد.
رئيس بنياد با تأکید بر اینکه امروز استکبار جهانی با بهره‌گیری این امکانات درصدد ضربه زدن به اعتقادات و منش رفتاری و اخلاقی جوانان است، گفت: زبان هنر بهترین ابزار برای جذب جوانان به گرایش‌های مذهبی و مقابله با توطئه‌های فرهنگی دشمنان است.
وی با اشاره به اهمیت رعایت حجاب و عفاف اظهار کرد:  رعایت این مهم یک تکلیف الهی است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد و شهدا نيز در وصيت نامه هايشان در مورد حفظ حجاب و عفاف تاكيد فراوان داشتند.
در این مراسم از برترین‌های نخستین جشنواره شعر حریم و حرم (دفاع مقدس و مدافعان حرم)  در سالن ستارگان اراك تجلیل و قدردانی شد.
انتهاي پيام /
کد مطلب: 222182