داخلی صفحه مرکزی خبر
 
رييس بنيادساوه:
انتقال ارزشها وفرهنگ شهادت بردوش همه ماست
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۶
رييس بنياد ساوه در حاشيه يادواره شهداي روستاهاي كوهپايه گفت: انتقال ارزش‎ها و فرهنگ ايثاروشهادت بر دوش همه ماست تا به نسل‎های آینده منتقل کنیم واين امر مهم را سرلوحه امور قراردهيم.
 
به گزارش ايثارواحد"استان مركزي"، كريم رسولي افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران با توسعه و پیشرفت‎های مهمی همراه شده است و در حال طی کردن پله‌های ترقی است همه اینها مرهون از خودگذشتگی‌های جوانان دیروز است که در 8 سال دفاع مقدس ضمن لبیک به ندای امام خود با دشمن تا بن دندان مسلح به مبارزه پرداختند و پیروز شدند.
رسولي گفت: هر کس سعادت و شایستگی شهادت  را ندارد، زیرا شهادت شایستگی می‌خواهد و شهدای ما شایستگی شهادت را داشتند.
این مقام مسئول بیان کرد: شهدا برای انقلاب اسلامی جانفشانی کردند و امروز وظیفه همه ما تکریم خانواده شهدا است و این مهم‌ترین وظایف نسل امروز و نسل‏های آینده است.
وی ادامه داد: خانواده شهدا پرچمدار دینداری و ولایتمداری در جامعه هستند و عمق ارادت خود به اسلام و ارزشهای اسلامی را با تقدیم فرزندانشان نشان دادند و قدردانی از خانواده شهدا همواره وظیفه همه مسئولان و مردم بوده و هست و هیچگاه نباید این ستارگان نورانی از یادها بروند.
وي افزود:والدين شهدا فرزندان خود را به میدان شهادت فرستادند و بدن فرزندان خود را به خاک سپردند، امروز نیز زنان و مادران این سرزمین باید با چنگ و دندان پاسدار انقلاب و ارزش های اسلامی باشند و خانواده شهدا باید در خط مقدم دفاع از اسلام، ولایت و ارزش های اسلامی قرار گیرند.
وي گفت: شهدا رفتند تا امروز ملت ایران در آسایش و امنیت کامل زندگی کند، به همین خاطر پاسداری از خون مطهر شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی وظیفه همه مسئولان و مردم ایران است.
رسولي: زنده نگه داشتن یاد و راه شهدا تضمین کننده سعادت دنیوی و اخروی ماست که این تضمین به برکت شهدا و انقلاب در اختیار ما گذاشته شده است.
وي گفت: بايد با زنده نگه داشتن ياد شهيدان ، هدف و روش آنان را زنده نگه داشته و آن را به يك فرهنگ تبديل كرد .
وي با بيان اينكه دشمنان اسلام با همه امكانات به جنگ با اهداف الهي انقلاب پرداختند ، ايشان به تهاجم فرهنگي غرب اشاره كرد و گفت : براي مقابله با هجمه هاي فرهنگي غرب بايد فرهنگ شهادت و زنده نگه داشتن ياد شهدا را در جامعه ترويج داد و براي خنثي كردن ترفندهاي دشمنان برنامه ريزي و فرهنگسازي كنيم .
گفتني است اين مراسم روز سه شنبه 18مهرماه همزمان با نماز مغرب وعشا در مسجد روستا برگزار دشد.
انتهاي پيام/
 
 
 
کد مطلب: 222200