داخلی صفحه مرکزی خبر
 
رييس بنياد ساوه:
وصایای شهدا پشتیبانی از ولایت فقیه است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۷
رييس بنياد ساوه در محفل صميمي ديداربا والدين شهدا ،با تاکید بر الگوبرداری از سیره شهدا گفت: یکی از مشترکات وصیتنامه‌های شهدا، معرفی ولایت و سفارش به پشتیبانی از رهبری انقلاب است.
 
به گزارش ايثار واحد"استان مركزي"، دیدار با خانواده شهدا همراه با جوانان مسجدی یکی از رویکردهایی است که می تواند ضمن دیدار با خانواده شهدای والامقام، و نشستن پای درد دل آنان موجب انتقال سیره شهدا به نسل جوانان شود.
حجت‌الاسلام سیدحسن حسینی امام جماعت مسجد امیرالمومنین(ع) که بر دیدار هفتگی با خانواده شهدا اهتمام دارد در دیدار با خانواده شهید اسدی از شهدای هشت سال دفاع مقدس شهرستان ساوه گفت:امنيت حاكم بر كشور را مديون خون شهداييم.
وی افزود: شهدا در وصیتنامه‌های خود بر حفظ حجاب، کسب علم و معرفت نسبت به دین نیز سفارش کرده‌اند و بسیاری از آنان از خانواده‌های خود می‌خواستند به جای گریه در غم فراغ، برای امام حسین(ع) گریه و عزاداری کنند.
 حسینی با اشاره به شهدای مدافع حرم و شهید "حججی" گفت: این شهید آسمانی یکی از رویش‌های نسل چهارم انقلاب بود که به بیان رهبر معظم انقلاب، شهید شاخص و حجت برای همه بود.
 وی با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن ادامه داد: امثال این شهدای نسل جدید، کم نیستند و همه این روح‌های پر فتوح جوانان، ثمره خون شهیدان در دفاع مقدس هستند که باوجود این هجمه فرهنگی دشمن، آسمانی می شوند.
 وي گفت: وظیفه ما شناخت شهیدان و ادامه دادن راه آنها است. و بدانیم که شهدا از اموال دنیا بیشتر به قرآن و تسبیح بیشتر مأنوس بودند و دائما در حال ذکر و نماز بودند.
 وی ادامه داد: انس با قرآن، شناخت و پیروی ولایت راهکار سعادت و آسمانی شدن در جنگ نرم امروز است.
 حسینی گفت: خیلی از شهدا در مناطق جنگی سال‌ها زیر خاک‌ها ماندند و امروز که پیکر پاک‌شان تفحص و کشف می شود وسایلی که همچنان همراه آنان است بیشتر قرآن جیبی و مهر و ... است.
 
وی افزود: از مادران شهدا باید الگو گرفت و بدانیم که شهدا از سنگر مسجد تربیت و به جبهه ها اعزام شدند پس باید برای برپایی نماز جماعت اهتمام داشت.
ناصری مسئول پایگاه بسیج قدس مسجد امیرالمومنین(ع) ساوه نیز در دیدار با خانواده شهید اسدی گفت: خانواده شهدا توقع زیادی از ما ندارند، فقط دیدار ما بسیجیان و زنده شدن یاد شهدا را می خواهند.
 مادر شهید «محمود اسدی» در این دیدار با اشاره به شخصیت فرزند شهیدش گفت: پسرم عاشق شهادت بود و به آرزوی خود در دست پیدا کرد، او در کار کشاورزی به پدرش کمک می‌کرد.
 شهید «محمد اسدی» متولد ششم شهریور سال ۱۳۴۴ در روستای صفی‌آباد از توابع شهرستان ساوه بود که در ۵ آذرماه سال ۱۳۶۶ در عملیات پدافندی منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نایل آمد.
انتهاي پيام/
 
 
کد مطلب: 222232