داخلی صفحه یزد خبر
 
مدیرکل بنیاد یزد: تهذیب و بالندگی فرزندان شاهد و ایثارگر خواست بنیاد است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۹
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران یزد در جمع اعضای ستاد شاهد و ایثارگر حوزه های علمیه استان گفت: تهذیب و بالندگی فرزندان شاهد و ایثارگر خواست بنیاد است.
 
به گزارش "ایثار یزد" نشست ستاد شاهد و ایثارگر حوزه های علمیه با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با هدف بررسی وضعیت تحصیلی طلاب ایثارگر تشکیل شد.
احمد ابراهیمی در این نشست با تجلیل از ایثار و فداکاری شهدا, جانبازان و آزادگان بر لزوم توجه به امور تحصیلی یادگاران آنان تاکید کرد و افزود: تهذیب و بالندگی فرزندان شاهد و ایثارگر خواست بنیاد است و شایسته است برنامه ریزی لازم برای دست یابی به این هدف مهم که از اولویتهای بنیاد از بدو تاسیس تا کنون بوده است, انجام شود.
وی طلاب ایثارگر را بهترین افراد برای تبلیغ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خواند و اضافه کرد: یکی از مهم ترین اقداماتی که طلاب در دستور کار دارند و برای آن آموزش می بینند تبلیغ دین مبین اسلام و آموزه های گران سنگ آن است و یقینا بسط و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت با توجه به امر جهاد که با تاکید فراوان از سوی خداوند متعال, پیامبر و ائمه اطهار آمده است, جایگاه والایی دارد.
مدیر حوزه های علمیه استان نیز با ارائه گزارشی از وضعیت طلاب شاهد و ایثارگر اظهار کرد: نقش آفرینی عزیزان شاهد و ایثارگر در تمام عرصه های علمی و فرهنگی کشور بر کسی پوشیده نیست.
حجت الاسلام شمس دهشیری تصریح کرد: خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بر گردن ما حق دارند و ما با حضور در جمع آنان روحیه و قوت قلب می گیریم.
وی با اشاره به برنامه های فرهنگی ستاد حوزه های علمیه خاطر نشان کرد: توجه به مسائل فرهنگی از عمده ترین نیازهای کشور است و طلاب شاهد و ایثارگر باید با تجهیز علمی و عملی خود در این راه که جهادی نوین است پیشقدم باشند.
در این نشست مقرر شد با هدف انسجام بهتر طلاب شاهد و ایثارگر اجلاسیه استانی برگزار و اهداف و برنامه های حوزه تشریح شود.
کد مطلب: 222233
 


 
 
ایثار اجتماعی؛ از صحنه نبرد تا بطن زندگی
 

نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ...