داخلی صفحه مرکزی خبر
 
آئین رونمایی از سردیس شهید هسته‌ای در موزه مفاخر اراک برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۳
سردیس شهید مصطفی احمدی روشن در موزه مفاخر اراک رونمایی شد.
 
به گزارش ايثار واحد "استان مركزي"، محمدصادق دوخائی عصر  روز چهارشنبه 19 مهرماه 96 در این مراسم اظهار داشت: شهدای هسته ای مانند شهید احمدی روشن و دیگر همکارانش نتیجه آمیختگی علم و معنویت و تربیت در مکتب علمی و معنوی ایران اسلامی هستند.
وي افزود: شناساندن مفاخر و عناصر تاثیرگذار در جمهوری اسلامی تکلیفی مهم و ارزشمند است و داشته های فرهنگی و اعتقادی باید به بهترین شکل به نسل جوان و آحاد جامعه معرفی شوند.
مدير كل بنياد مركزي بيان كرد: سخن گفتن در رثای شهیدان بسیار سخت است و زبان توان بیان جایگاه رفیع شهدا را ندارد، خداوند فرموده نباید شهدا را هیچگاه مرده فرض کرد بلکه زنده اند و امام خمینی (ره) نیز می فرماید آنقدر جایگاه شهدا بالا است که به وجه و صورت خدا نظر می کنند.
دوخايي خاطر نشان كرد : شهید مطهری نیز در مورد شهدا گفته است شهیدان شمع محفل بشریت هستند و این نشان از شعاع اثرگذاری اقدام مقدس این شهیدان بزرگوار است که همه بشریت از نورانیت این شمع بهره می برند.
وي افزود: جایگاه والای شهدا را امروز نمی توان فهمید بلکه گذشت زمان ارزش وجود شهدا را به ما نشان خواهد داد، این ایثار و فداکاری شهدا است که دشمنان را سر جای خود نشاند و امنیت و سلامت کشور را تضمین کرد.
در ادامه رئيس بنياد اراك گفت: فرهنگ ایثار و شهادت بخش مهمی از سرمایه ی کشور است و در این راستا باید داشته های اعتقادی و فرهنگی پاس داشته شود.
انصاريفر افزود: هیچ جمله ای قادر به قدردانی از تلاش و زحمات شهدا نیست و به خصوص امروز که با پدیده ای به اسم داعش مواجه هستیم شهدای ما نعمت های ارزشمند ما هستند و به جامعه نورانیت می بخشند.
وی خاطرنشان کرد: شهدا با آگاهی تمام راه خود را انتخاب کردند و برای دفاع از ارزش های دینی و انسانی و جمهوری اسلامی از جان خود گذشتند و تمرکز بر فرهنگ ایثار و شهادت سرمایه گرانقدر برای جامعه است.
انصاريفر در پايان گفت: با پیروی از روحیه شهدا که همان جهاد وتلاش ، بصیرت و ولایتمداری است می توان کشور را عزتمند و و مشکلات را برطرف کرد.
موزه مفاخر استان مرکزی یکی از جاذبه های دیدنی کلانشهر اراک است که در منزل تاریخی خاکبار متعلق به دوران قاجاریه قرار دارد كه تعدادي از سردیس شهدا و زندگینامه مشاهیر استان مرکزی در آنجا  نگهداری می شود.
گفتني است شامگاه روز چهار شنبه 18 مهر 96  آئین رونمایی از سردیس شهید هسته‌ای احمدي روشن با حضورفرمانده انتظامی استان ،مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مركزي،مديركل ميراث فرهنگي استان،   رئيس بنياد اراك در موزه مفاخر برگزار گرديد .
انتهاي پيام /
کد مطلب: 222234
 


 
 
فرهنگ عاشورا، سرمشق معنویت شهدا
 

دکتر بهروز بزرگی، مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد...