داخلی صفحه مرکزی خبر
 
مدیرکل بنیاد مرکزی:
خانواده‌های شاهد و ایثارگر پایه‌های اقتدار نظام هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱
مدير كل بنياد مركزي گفت : خانواده‌های شاهد و ایثارگر پایه‌های اقتدار و توانمندی نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.
 
به گزارش ايثار واحد"استان مركزي" ، محمد صادق دوخائی در حاشيه مراسم ضمن تجلیل از «ایمان، مجاهدت، رشادت و معرفت والای شهدا» و «صبر و استقامت خانواده‌های معظم شهیدان»، آنان را پایه‌های اقتدار و توانمندی نظام جمهوری اسلامی ایران خواند و تأکید کرد: تنها راه پیشرفت ایران اسلامی، احیای روحیه‌ی انقلابی و مجاهدت است.
وي با تأکید بر اینکه دشمنان نظام اسلامی هیچ‌گاه توانایی درک و فهم پایه‌های اقتدار و توانمندی نظام را ندارند، گفت: شهدا و خانواده‌های آنان ستون‌های نظام جمهوری اسلامی هستند و به همین علت است که نظام همواره توانسته بردشمنان غلبه کند.
دوخايي با تجلیل از نقش همسران شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم گفت: همسران شهدا با پذیرش مسئولیت های اجتماعی و پشتیبانی از همسران خود، این اعتماد و اطمینان را در شهیدان به وجود آورده اند که در غیبت آن ها کیان خانواده حفظ می شود.
مدير كل اظهارکرد: شهیدان مدافع حرم در سال های اخیر در مقابله با توطئه شوم استکبار در پیدایش گروه های تکفیری داعشی، نقشه های آنان را خنثی کرده و چهره پلید دشمنان قسم خورده اسلام را نمایان ساختند.
درادامه رئيس بنياد اراك صبر و استقامت خانواده شهدا در مصیبت از دست دادن نزدیک‌ترین افراد خود را، یک ارزش بسیار والا دانست و خاطرنشان کرد: عوامل اصلی حفظ انقلاب اسلامی و قدرت آن، مفاهیم و ارزشهای عظیمی همچون «شهادت، جهاد و صبر و استقامت خانواده های شهدا» است و دشمن تلاش دارد تا این ارزشها را از جامعه بگیرد.
وي افزود: امنیتِ کنونی کشور را مرهون مدافعان حرم و مدافعان مرزهای ایران دانست و افزود: امنیت مرزها و شهرهای کشور به برکت تلاشهای مرزدارانی است که با همه وجود از ایران دفاع، و همچنین از ورود مواد مخدر جلوگیری می‌کنند، البته این تلاشها به‌خوبی دیده نمی‌شود و مرزداران و شهدای مرزی، مظلوم هستند.
انصاريفر با تأکید بر لزوم قدردانی از شهیدان و خانواده‌های آنان، خاطرنشان کرد: همه زیر بار منت شهیدان هستیم و هر کس در جهت فراموش شدن یاد شهیدان باشد در واقع به کشور خیانت کرده است.
گفتنی است عصر روز چهار شنبه 19 مهر 96 مراسم تجليل از خانواده شهید حمیدرضا رسولی، شهید نیروی انتظامی و چهار خانواده شهیدان مدافع حرم محمد زهره وند، علیرضا بابائی، حمیدرضا انصاری و سعید مسلمی باحضور مديركل ميراث فرهنگي، فرمانده انتظامی استان مرکزی ، مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مركزي، رئيس بنياد اراك انجام پذيرفت .
انتهاي پيام /
کد مطلب: 222240
 


 
 
فرهنگ عاشورا، سرمشق معنویت شهدا
 

دکتر بهروز بزرگی، مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد...