​نصیری در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران
نگاه فرا بخشی به بنیاد شهید و امور ایثارگران رشد مضاعف خدمات این مجموعه را در پی دارد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۲
نصیری در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران گفت:نگاه فرا بخشی به بنیاد شهید و امور ایثارگران رشد مضاعف خدمات این مجموعه را در پی دارد.
نگاه فرا بخشی به بنیاد شهید و امور ایثارگران رشد مضاعف خدمات این مجموعه را در پی دارد
 
به گزارش «ایثار»:نادر نصیری در حاشیه جلسه شورای برنامه ریزی استان اظهار داشت:همیشه مهمترین موتور محرک یک مجموعه در جهت پیشبرد اقدامات همین موضوع برنامه ریزی است که آینده ان مجموعه را تعیین میکند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستانهای استان تهران گفت: افق حرکتی اگر به صورت کاملا کارشناسانه و بر مبنای نیاز ها و زیر ساخت ها تهیه و تدوین شود به طور حتم در مسیر رسیدن به ان سرعت بالایی وجود دارد و این خود همان موضوعی است که همه دستگاه ها و نهادها بر پایه ان بنا شده است.

نصیری در خاتمه سخنان خود گفت:در حوزه برنامه ریزی استان یکی از موضوعاتی که لازم است وجود داشته باشد و همچنین نیاز است که نگاه به بنیاد به نوعی فرا بخشی باشد و همه مجموعه ها خود را همراه بنیاد شهید در جهت تکریم خانواده شهدا و ارائه خدمات مطلوب و ارزنده به خانواده ایثارگران و جانبازان بدانند.

همچنین در این جلسه رییس سازمان برنامه و بودجه استان گفت: قرار است سهم هر دستگاه برای ایجاد اشتغال در بخش های صنعت، معدن،تجارت،جهادکشاورزی و خدماتی تقسیم شودو تا پایان سال ایجاد یکصد هزار فرصت شغلی به سرانجام برسد.


بر اساس،این گزارش هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی و اعضای شورا  و مدیر  بنیاد شهید و امور  ایثارگران شهرستانهای استان تهران بهبرگزار شد.

نعمت الله ترکی در پایان جلسه با اشاره به موضوعات مطرح شده و مصوبات جلسه گفت: سند توسعه ،سند آمایش، سند توسعه روستایی  و موضوع  اشتغال استان از موضوعات محوری مطرح شده در این جلسه بود.
 
وی ادامه داد: یکی از  مباحث مهم شورای برنامه ریزی استان طرح تکاپو و توسعه اشتغال است که براساس آن قرار است ۴۵۰ هزار شغل در کشور ایجاد شود و سهم استان تهران از این میزان،یکصدهزار فرصت شغلی است .
 
رییس سازمان برنامه و بودجه استان با بیان اینکه در جلسه شورای برنامه ریزی مقرر شد؛ سهم هر یک از دستگاه ها برای ایجاد اشتغال در استان مشخص شود گفت: قرار است سهم هر دستگاه در بخش های صنعت، معدن- تجارت،جهادکشاورزی و خدماتی تقسیم شودو تا پایان سال ایجاد یکصد هزار فرصت شغلی به سرانجام برسد.

ترکی به موضوع مطرح شده در جلسه در خصوص طرح هادی روستایی به تفکیک هر شهرستان اشاره کرد و افزود: طرح هادی روستای هاجرآباد از توابع بخش مرکزی تهران در این جلسه مصوب شد.

وی ادامه داد: سند توسعه استان قرار است به شکل بخشی در ۵ فصل به تصویب برسد و امروز حوزه جهادکشاورزی استان در جلسه مطرح شد واز بخش های مهم سند، تطبیق با سند برنامه ششم توسعه است و تاپایان برنامه نگاه ما باید طبق قابلیت های استان باشد.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان همچنین در گفت و گو با خبرنگاران به موضوع  توجه به فرصت های شغلی استان اشاره کرد و گفت: اتباع خارجی غیرمجاز که در بخش های مختلف به کار گرفته می شوند،رصد و پیگیری شده  و با راه اندازی سامانه الکترونیکی "خوش" ۲۰۰ هزار فرصت شغلی تعریف شده است.

ترکی در سخنان پایانی به آغاز برگزاری سفرهای استانی استاندار نیز اشاره کرد و افزود: قرار است استاندار تهران هر هفته به دو شهرستان سفر کنند و جلسات شورای برنامه ریزی استان مشترک با شهرستان ها برگزار شود
کد مطلب: 222272