داخلی صفحه زنجان خبر
 
مدیرکل بنیاد استان زنجان:
جایگاه نماز و اثر آن در زندگی شهدا باید برای نسل جدید تبیین شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۹
مدیرکل بنیاد استان زنجان در جشنواره فرهنگی و هنری نماز گفت: جایگاه نماز و اثر آن در زندگی شهدا باید برای نسل جدید تبیین شود.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در جشنواره  فرهنگی، هنری و فرهنگی نماز شهدا، ایثارگران و رزمندگان ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدا افزود: اولین وظیفه ما ادای فریضه نماز و در امتداد آن عمل به فرامین الهی است.
علی کاظمی با اشاره به اینکه خوشحالیم که استان زنجان شهر شور و شعور حسنی و دیار غواصان دریادل در انجام فریضه نماز همیشه جزو استان‌های برتر بوده است، عنوان کرد: در جشنواره فرهنگی، هنری و فرهنگی نماز شهدا، ایثارگران و رزمندگان که به میزبانی استان زنجان برگزار شد 450 اثر راه یافته به مرحله ارزیابی توسط اساتید دانشگاهی و فرهنی و هنری داوری شدند. امیدواریم به همت مسئولان آثار برگزیده به صورت یک کتاب به چاپ برسد و در دسترس عموم قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه 450 اثر از 13 استان کشور ارسال شده‌اند، بیان کرد: این جشنواره فرصتی است تا جایگاه نماز و اثر آن در زندگی شهدا برای نسل جدید که روزهای جنگ و جبهه را درک نکرده‌اند مطرح شود.
کاظمی اظهار کرد: این جشنواره از برنامه‌های مثمره ثمر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت محسوب می‌شود. این شورا از سال 94 کار خود را آغاز کرد و در طول سال نیز برنامه‌های متنوعی را با موضوع ایثار و شهادت برنامه‌ریزی می‌کند.  
مدیرکل بنیاد استان زنجان در بخشی از سخنان خود از کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، ستاد اقامه نماز و همچنین از همه افرادی که در اجرای برنامه‌های مربوط به شهدا و ایثارگران تلاش می‌کنند تقدیر کرد.
در ادامه کاظمی پیام نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران را به مناسبت جشنواره فرهنگی، هنری نماز شهدا، ایثارگران و رزمندگان را قرائت کرد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 222276