داخلی صفحه کردستان خبر
 
یادواره سردارشهیدمحمود امان الهی برگزارشد
شهید امان الهی نماد ایمان، اخلاص، صبر، شجاعت و ولایتمداری بود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳
شهید امان الهی نماد ایمان، اخلاص، صبر، شجاعت و ولایتمداری بود
 
فرمانده انتظامی بیجار در این مراسم، گفت: شهیدان عالمانه و عارفانه، تمام هستی خود را به زیباترین صورت به سرچشمه نور تقدیم کردند.
سرهنگ رسول چگینی با تأکید بر اینکه مشغله‌های زندگی و تبلیغات سوء دشمن، نباید ما را از وصایا، یاد و خاطره و زندگی سراسر پیام شهدا غافل کند، افزود: فراموش کردن نام و یاد شهدا، آثار فجیعی را در جامعه بر جای خواهد گذاشت.
وی از شهید امان الهی به عنوان نماد ایمان، اخلاص، صبر، شجاعت و ولایتمداری نام برد و اظهار داشت: نام شهید امان الهی در تاریخ کُردستان و ایران برای همیشه ماندگار شده است.
فرمانده انتظامی بیجار به دیگر ویژگی‌های شهید امان الهی از جمله سادگی و ساده زیستی اشاره کرد و گفت: سردار امان اللهی در اوج عظمت و اقتدار در کنار تمامی مسائل نظامی گری دارای وجهه و اعتماد مردمی بود و قطعاً مردم کُردستان هیچگاه خدمات و اقدامات این شهید را فراموش نخواهند کرد.
فرزند شهید محمود امان اللهی هم در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نیروی انتظامی گفت: زندگی شهدا، چراغ راه بن بست‌های زندگی است و یقیناً وصایا و خاطرات شهدا باید سرلوحه کار و زندگی جوانان قرار گیرد.
موحد امان اللهی در ادامه به زندگی شهید امان الهی و خاطراتی از ایشان اشاره کرد و عنوان داشت: این شهید والامقام از اولین روز آغاز جنگ در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافت و در دوران اسارت هم با وجود شکنجه‌ها و جراحات فراوان هیچگاه تسلیم خواسته‌های دشمن بعثی نشد و همواره در بین اسرا به سرسختی و شجاعت معروف بود.

 
کد مطلب: 222581