داخلی صفحه مرکزی خبر
 
مهر:
آئین تشییع و خاکسپاری دو شهید مدافع حرم در اراک برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۹
مهر-اراک- پیکر مطهر شهیدان مدافع حرم، سردار پاسدار عبدالله خسروی و سید جاوید حسینی که در دفاع از حریم آل الله در سوریه جان خود را نثار کردند، در اراک تشییع و خاکسپاری شد.
 
به گزارش خبرنگار مهر، شهر اراک روز پنجشنبه میزبان پیکر پاک دو شهیدی بود که برای دفاع از حریم آل الله در سوریه، در نبرد با گروه های تکفیری جان خود را فداکارانه نثار کردند و به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
شهیدان عبدالله خسروی و سید جاوید حسینی امروز بر دستان جمع کثیری از مردم شهر اراک، خانواده معظم شهدا و همچنین استاندار و سایر مسئولان، از میدان شهدا در مرکز این شهر تا گلزار شهدا تشییع شدند.
براساس این گزارش، در این آئین که حضور بی سابقه ای از مردم ولایتمدار و انقلابی این شهر را به نمایش گذاشت، به حکم ادای احترام، مسئولان نیروهای مسلح، ارتش، نیروهای نظامی و انتظامی و سپاه استان مرکزی نیز حضور داشتند.
شهید حاج عبدالله خسروی از پیشکسوتان و جانبازان دوران دفاع مقدس بود که در دفاع از حریم آل الله در سوریه، روز ۲۲ مهرماه جاری به درجه رفیع شهادت رسید و شهید سید جاوید حسینی نیز پنجمین شهید مدافع حرم اراک از تیپ فاطمیون است.
پس از تشییع این دو شهید مدافع حرم، نماز میت بر پیکرشان خوانده شد و سپس همزمان با مارش عزای نیروهای نظامی، شهیدان عبدالله خسروی و سید جاوید حسینی در آغوش خاک آرامش ابدی یافتند.
شب گذشته به منظور بزرگداشت این دو شهید، مراسم شبی با شهیدان در مصلای بیت المقدس شهر اراک برگزار شد و مراسم ختم این دو شهید نیز ساعت ۱۴ الی ۱۶ روز پنجشنبه در مسجد سیدهای اراک برگزار می شود.
گفتنی است شهرستان اراک تاکنون ده شهید در راه دفاع از حریم اهل بیت(ع) تقدیم کرده است.
کد مطلب: 223194