احداث باغ موزه دفاع مقدس برای حفظ ارزش های انقلاب است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۱
استاندار البرز گفت: احداث موزه دفاع مقدس برای حفظ ارزش‌های انقلاب و نمادی از ایثارگری‌های هشت سال دفاع مقدس و رشادت‌های دلاورمردان این سرزمین است.
احداث باغ موزه دفاع مقدس برای حفظ ارزش های انقلاب است
 
به گزارش «ایثار»، محمدعلی نجفی استاندار البرز، ابراهیم طاهرنژاد مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز به همره جمعی از خادمان شهدا پنج‌شنبه 27 مهرماه با حضور در محل جانمایی شده برای احداث باغ‌موزه دفاع مقدس استان در محل پارک جهان‌نما به بازدید از این مکان پرداختند.
دکتر محمدعلی نجفی در این بازدید با اشاره به اهمیت فرهنگی و ارزش این طرح استانی گفت: احداث موزه دفاع مقدس برای حفظ ارزش‌های انقلاب و نمادی از ایثارگری‌های هشت سال دفاع مقدس و رشادت‌های دلاورمردان این سرزمین است.
وی با تأکید بر ضرورت انتقال ارزش‌های فرهنگی به نسل آینده افزود: باید تلاش کنیم نمادهای فرهنگی استان به نسل‌های آینده معرفی کنیم.
استاندار البرز بابیان اینکه نسل‌های آینده باید از افتخارات نظام درس بگیرد و احداث این مرکز فرهنگی می‌تواند بسترساز این هدف باشد، ضمن اشاره به مصداقی در این رابطه یادآور شد: برگزاری اردوهای راهیان نور برای تصویرسازی و انتقال مفاهیم ارزشی به نسل جوان است و این‌چنین حرکت‌هایی برای مانایی و جاودانگی آرمان‌های انقلاب اسلامی است.
وی بیان کرد: استان سه‌میلیونی البرز در کنار پایتخت کشور باید مکانی داشته باشد تا الگوهای ایثار را معرفی کند و این مکان نیز جایی همانند باغ‌موزه دفاع مقدس خواهد بود.
دکتر نجفی در ادامه با تأکید بر مؤلفه وفاق و همدلی برای اجرای برنامه‌های استان، گفت: برای تحقق اهداف استان باید وفاق وجود داشته باشد و اگر نظراتی هست باید در جلسات کارشناسی مطرح و در قالب شاکله‌ای استانی برای اجرا نهایی شود.
استاندار البرز همچنین بر ساماندهی گلزار شهدای امام‌زاده محمد(ع) کرج نیز تأکید کرد و خواستار به سرانجام رسیدن این طرح استانی هم شد.
ابراهیم طاهرنژاد نیز در این بازدید با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران عاملان و آفرینندگان ارزش‌های جنگ هشت‌ساله را افرادی مؤمن و معتقد به ارزش‌ها دانست و گفت : قهرمانان، ایثارگران و مجاهدان جنگ تحمیلی از روی عقیده و ایمان علیه دشمن مبارزه و از سر اخلاق و اختیار و با نهایت توان اقدام کردند.
وی در ادامه با تأکید بر سخن رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای مدظله‌العالی که فرمودند دوران هشت‌ساله‌ی دفاع مقدس «اوج افتخارات ملت ایران است» است، افزود: برای حفظ و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت به نسل آینده بایستی این فرهنگ با جدیت در برنامه‌ریزی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور مدنظر قرار گیرد که ایجاد باغ‌موزه ازجمله اقدامات مؤثر در این راستا می‌باشد.
شایان‌ذکر است طبق اعلام سردار اسلامی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، پیمانکار این پروژه قول مساعد داده تا عرصه 4/3 هکتاری باغ جهان‌نما در استان را که اعتباری بالغ‌بر یک میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته‌ شده است، در فاز نخست تا 30 خرداد سال 97 به بهره‌برداری برساند و در ادامه نیز تا پایان سال 97  این طرح در استان تکمیل شود.

نظام اسلامی بر پایه‌ خون شهدا و ایثارگران استوار است
محمدعلی نجفی استاندار البرز، ابراهیم طاهرنژاد مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز به همراه جمعی از مسئولین و خادمان شهدا پنج‌شنبه 27 مهرماه با حضور در مزار شهدای گمنام (نورالشهدا) واقع در عظیمیه کرج ضمن بازدید از محل با نثار گل مزار شهدا را گل یاران کرده و بار دیگر با آرمان‌های امام راحل و شهدا تجدید میثاق کردند.
ابراهیم طاهرنژاد در حاشیه‌ این مراسم با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران، پاسداری از خون شهدا را سبب تقویت پایه‌های نظام اسلامی دانست و تأکید کرد: نظام اسلامی بر پایه‌ی خون شهدا و ایثارگران استوار است.
وی افزود: شهيدان در كمال ساده زيستی و با کمترین توقع از اطرافيان و جامعه خود، به‌ دور از هر گونه تجملات و تشريفات دنيا را فروختند تا در عوض از پروردگار خویش آخرت را بستانند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در ادامه تاريخ پرافتخار جمهوری اسلامی را مشحون از ایثارگری‌ها و فداکاری‌های خيل عظيم مردان وزنان عاشق و فداکار دانست و گفت: شهدا و ایثارگران در كلاس شهامت و شجاعت و دفاع از دين سرافراز بوده و سر از پانشناخته از حريم نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع كردند و خون پاكشان گواه اين مدعا است.
طاهرنژاد در پایان خاطرنشان ساخت: امروز وظیفه‌داریم به‌خوبی پاسدار این خون و نهضت بوده و باید بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت را ضمن انتقال به نسل آینده در جامعه نیز نهادینه کنیم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 223316
 


 
 
ایثار اجتماعی و ثبات اقتصادی
 

محمدرضا پور حاج رضائی، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل ...