داخلی صفحه زنجان خبر
 
یادی از شهید حسینعلی صالحی/ شهیدی که خون پاکش حنای دست خسته‌اش شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۶
شهید حسینعلی صالحی در منطقه‌ای بنام چشین از توابع شهرستان ابهر دیده به جهان گشود او در سال 1342 در یک خانواده کشاورز متوسط بدنیا آمد.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، در بخشی از زندگینامه شهید حسینعلی صالحی یکی از شهدای آبان ماه می‌خوانیم؛
 
شهید حسینعلی صالحی در منطقه‌ای بنام چشین از توابع شهرستان ابهر دیده به جهان گشود او در سال 1342 در یک خانواده کشاورز متوسط بدنیا آمد. در دوران کودکی برای فرا گیری تلاوت قرآن مجید مشغول بود (مکتب خانه) و تا کلاس پنجم ابتدایی در دبستان دولتی روستا درس خواند.
وی در اواخر سال 1361 به استخدام نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آمد و در رسته تعاونی مشغول خدمت شد. به خانواده بیشتر علاقه داشت مخصوصا به پدر و مادر و برادر و خواهرش بیش از حد محبت می‌کرد. به علت پیری و از کار افتادگی پدر و نبود امکانات رفاهی در روستا خانواده را از روستا به خرمدره انتقال داد تا از رفاه نسبی برخوردار شوند.
او از تاریخ استخدام تا زمان شهادت در اکثر جبهه های عملیاتی سومار میمک کردستان و ایلام و مهران و صالح آباد شرکت داشت.
به خاطر علاقه ای که به دفاع از کشورش داشت در منطقه عملیاتی سومار و میمک شرکت کرد و زخمی شد. پس از بهبودی دوباره به منطقه بازگشت و در منطقه عملیاتی سومار از ناحیه شکم مجددا زخمی شد و یک هفته در بیمارستان منطقه بستری شد که پس از بهبودی جزئی به منطقه بازگشت.
شهید بزرگوار در سال 1365 با دختری به نام زینب حسینی عقد کرد و در آخرین مرخصیش که خانواده اصرار به برگزاری مراسم عروسی داشتند مجبور شد جهت دریافت مرخصی به منطقه برگردد که به گفته همرزمانش چند ساعتی پس از رسیدن وی به منطقه نگذشته بود که در درگیری با دشمن متجاوز در اثر اصابت ترکش به سینه چپ این ستاره درخشان که با آرزوی عروسی به منطقه برگشته بود رخت عروسی بر تن کرد و خون پاکش حنای دست خسته اش شد و در تاریخ دوم آبان سال 1366 در مهران شربت شهادت را نوشید.
روحش شاد و راحش پر رهرو باد.  
 
منبع: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 223913