داخلی صفحه اردبیل خبر
 
امام جمعه اردبیل:
هراس دشمنان از ملت ایران سبب تحریم‌های امروزی است
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۵
امام جمعه اردبیل گفت: تحریم‌های امروز دشمنان علیه ایران دلایل بسیاری دارد که یکی از آنها هراس از ملت ایران است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، آیت‌الله سیدحسن عاملی ظهر امروز در دیدار مسؤولان و خانواده‌های معظم شهدای شهرستان نمین در آستانه برگزاری یادواره شهدای قیام انقلابی نیارق اظهار کرد: شخصیتی استثنایی همچون شهید مرحمت بالازاده و شهدای نیارق  امتیازهای بزرگی هستند که به برکت انقلاب و دفاع مقدس داریم.
وی افزود: در زمانی که خفگان حاکم بود و هر واکنشی هزینه‌های بالایی را در پی داشتT این افراد بی هیچ واهمه‌ای به رهبر و امام خود لبیک گفتند و دِین خود را به کشور و تاریخ  ادا کردند و اتفاقاتی که بعد از آن شاهد بوده‌ایم نتیجه خون‌ آنها است.
امام جمعه اردبیل تصریح کرد: اگر انقلاب نبود جایگاه امروزی کشورمان در بین دیگر ملل نامعلوم  بود و حتی در تولید علم و دانش در جهان رتبه‌ای نداشتیم، از این رو قدر انقلاب را باید بدانیم تا به دست دشمنانی که ازهم‌پاشیدگی این کشور و ملت را هدف خود قرار داده‌اند، نیفتد.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری یادواره‌ برای شهدا فرهنگ‌سازی حماسی است تا از این طریق دارایی‌های خود را به همگان نشان دهیم.
آیت‌الله عاملی بیان کرد: استان اردبیل به واسطه شهدای بسیاری که تقدیم انقلاب کرده است جایگاه رفیعی در متن انقلاب دارد، از این رو لازم است نسل جدید از وقایع آن دوران حماسی الگو گرفته و ضمن دریافت انگیزه و علل مقابله، به درک اهداف قیام امام خمینی(ره) نیز برسند.
وی اضافه کرد: از جمله دلایل بسیاری که امروز دشمنان ما برای  تحریم دارند، ترس آنان از ملت ایران است چرا که با وجود محاصره اقتصادی و تکنولوژیک، به برکت خون شهدا از امکانات بسیاری برخورداریم.
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: تلاش می‌کنیم یادواره شهدای انقلاب نیارق را  به صورت کشوری برگزار کنیم و در همین راستا طی مذاکراتی خواسته‌ایم از سردار قاسم سلیمانی برای سخنرانی در این یادواره کشوری بهره گیریم.
 
انتهای پیام/3356/222/
کد مطلب: 224075