یادواره زنان شهید در شهرستان بوکان برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۱
معاون سیاسی - اجتماعی فرماندار بوکان گفت: یادواره زنان شهید بیست و سوم آبان ماه در شهرستان بوکان برگزار می‌شود.
یادواره زنان شهید در شهرستان بوکان برگزار می‌شود
 
ایوب آذین پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوکان، با اشاره به برگزاری یادواره شهدا در شهرستان بوکان اظهار داشت: در راستای کنگره 12 هزار شهید استان یادواره زنان شهید روز 23 آبان ماه و یادواره شهدا نیز 24 این ماه در شهرستان بوکان برگزار می‌شود.
آذین پور بیان کرد: در حال حاضر این زمان برای برگزاری یادواره‌ها تعیین شده است اما باتوجه به این که احتمال تاخیر در برگزاری کنگره استانی وجود دارد شاید در شهرستان هم با تاخیر برگزار شود.
وی با بیان این که اقدامات لازم برای برگزاری یادواره شهدا انجام شده است گفت: به تمامی دستگاه‌های مرتبط ابلاغ صادرشده است و اقدامات لازم انجام و به بهترین نحو و در شان شهدا یادواره‌ها برگزار می‌شود.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار بوکان با اشاره به نقش زنان در حوزه دفاع مقدس تصریح کرد: به طور قطع زنان جامعه ما در پیروزی انقلاب اسلامی نقش آفرینی‌های زیادی داشته‌اند به طوری که بیشتر کارها و فعالیت‌های پشت جبهه را زنان انجام می‌دادند و به دفاع می‌پرداختند و کسی نمی2تواند منکر نقش برجسته زنان در دفاع مقدس باشد.
آذین پور افزود: در کنار برجسته سازی نقش مردان باید به اهمیت نقش زنان هم توجه کرد و یادواره زنان شهیده در بوکان هم در همین راستا برگزار می‌شود.
وی اظهار داشت: تجربه ثابت کرده است و اگر به کشورهای توسعه یافته هم نگاه شود می‌بینیم کشورهایی که از ظرفیت زن و مرد در جامعه خود استفاده کرده باشد موفق‌تر است و به توسعه پایدار رسیده است در کشور ما هم زنان در وقوع انقلاب نقش غیر قابل انکاری دارند.
آذین پور گفت: زنان در حوزه‌های مدیریتی و اجتماعی فارغ از نگاه تنگ نظرانه جنسیتی می‌توانند نقش موثر و موفقی داشته باشند و نسل امروزی می‌تواند با الگو برداری از زنان دوران دفاع مقدس در راستای موفقیت گام بردارند.
معاون سیاسی و اجتماعی بوکان بیان کرد: به همت و همراهی مسئولین شهرستان تا کنون در راستای باز تولید ایثار و شهادت و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و مقاومت اقدامات لازم و اساسی صورت گرفته و یادواره شهدای محله هم با همت سپاه برگزار شده است و نیز در راستای فرمایش مقام معظم رهبری که می‌فرماید امروزه زنده نگهداشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست طرح سپاس حدود 3 سال است در فرمانداری بوکان با همکاری نهاد بنیاد شهید و امور ایثارگران و سپاه پاسداران سه شنبه هر هفته با خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران ضمن دیدار و تقدیر از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار گرفته و برای حل آن تلاش می‌شود و نیز تجدید میثاقی دوباره با آرمان‌های حضرت امام(ره) و نظام جمهوری اسلامی می‌شود.
آذین پور افزود: در یکی از میادین پرتردد سطح شهر المان 12 هزار شهید استان نصب می‌شود و با بسیج کامل نیروهای انسانی و تمام امکانات خودرویی برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن کنگره و فضاسازی سطح شهر با موضوع کنگره اقدامات لازم را انجام می‌دهیم و نیز سرکشی از خانواده معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان در دستور کار نهادها و ادارات شهرستان با پرداختن به کنگره 12 هزار شهید استان در دستور کار است و صدور ابلاغ برای مسئولان کمیته‌ها توسط فرماندار (12 کمیته) انجام شده است.
وی در رابطه با هداف کنگره اظهار داشت: عمل به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر زنده نگه‌داشتن یاد شهدا، ترویج افرهنگ ایثار و شهادت و حفظ روحیه جهادی، جمع آوری آثار و سازماندهی این آثار قرانقدر شهدا و ودیعه گذاشتن آنها برای آیندگان، تقویت هویت دینی و ملی به عنوان مهمترین ابزار مقابله با پروژه "نفوذ" همه جانبه دشمن، مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن از طریق توسعه و تهمیق فرهنگ غنی دفاع مقدس و پاسداشت مقام شهدا به عنوان مهم‌ترین شیوه‌های جهادی در میدان راهبردی "جنگ نرم" از مهمترین اهداف کنگره است.
کد مطلب: 224173