داخلی صفحه کردستان خبر
 
برگزاری کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان کردستانی
جانبازان، رهبران این نهضت هستند
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۹
جانبازان، رهبران این نهضت هستند
 
محمد احمدی، معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید کردستان در گفت‌وگو باخبرگزاری ایثار اظهار کرد: در حال حاضر ۹ هزار و ۵۰۰ نفر جانباز در استان کردستان تحت پوشش خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند.
وی از برگزاری کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان کردستانی خبر داد و افزود: کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان به منظور رسیدگی به اعتراض جانبازان نسبت به درصد مشخص شده برای آنان، تعیین درصد از کارافتادگی و پذیرش جانبازانی که تازگی تشکیل پرونده داده‌اند، برگزار می‌شود.
معاون بهداشت و درمان  بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان با اشاره به اینکه این کمیسیون میزان عارضه جانبازی، جانبازان بر اثر تیر و ترکش و مین مورد بررسی قرار می‌گیرد، بیان کرد: در این کمیسیون ۹ نفر از پزشکان و متخصصان اعصاب و روان، گوش و حلق و بینی، ارتوپدی، داخلی، پزشک عمومی و دو نفر کادر همکار حضور دارند.
وی با اشاره به اینکه این کمیسیون بنا به درخواست استان تشکیل شده است، اعلام کرد: کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان کردستانی سالی دو بار برگزار می‌شود که امروز دومین کمیسیون پزشکی برگزار شده است.
وی با اشاره به حضور جانبازان از تمام شهرستان‌های استان بیان کرد: برای کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان ابتدا پرونده جانبازان ثبت و ضبط می‌شود و بعد افراد مورد پذیرش قرار می‌گیرند.
احمدی با اشاره به اینکه به تعبیر امام راحل(ره) جانبازان، رهبران این نهضت هستند، عنوان کرد: در این راستا ما نباید اجازه دهیم، حقی از آنان ضایع شود و زمینه بررسی مشکلات آن‌ها را فراهم کنیم.
وی با اشاره به اینکه ۲۴ نفر  از این جانبازان نیز برای تعیین حق پرستاری مراجعه کرده‌اند، بیان کرد: بعد از تأیید کمیسیون به جانبازان حق پرستاری تعلق می‌گیرد.
معاون بهداشت و درمان  بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان یادآور شد: در کمیسیون پزشکی قبلی امسال وضعیت  ۲۵۰ نفر از جانبازان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. 
 
کد مطلب: 224729