توجه به سیره نگاری شهدا در رسانه‌ها ضروری است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۲
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اقدامات بنیاد در مورد حفظ و نگهداری از اسناد شهدا و ایثارگران گفت: توجه به سیره نگاری شهدا در رسانه‌ها ضروری است.
توجه به سیره نگاری شهدا در رسانه‌ها ضروری است
 
به گزارش «ایثار» حجت‌الاسلام کاویانی راد در پایان نشست تخصصی «رویکرد اسنادی ماهنامه شاهد یاران» در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها با اشاره به اهمیت محتوایی ماهنامه «شاهد یاران» گفت: در عصری زندگی می‌کنیم که شاید بیش از نسل‌های گذشته شاهد فراز و فرود‌های تاریخی است، تعدادی از کشور‌ها برای ثبت این لحظات سیستم مناسبی دارند و موفق می‌شوند برهه‌های حساس را ثبت کنند و در این شرایط تکیه بر منابع غربی با توجه به دغدغه‌ها و انگیزه‌های آن‌ها برای ثبت تاریخ کشور منطقی نیست.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد اضافه کرد:  در بنیاد شهید و امور ایثارگران نخستین دغدغه فرهنگی حفظ و نگهداری از اسناد شهدا و ایثارگران است و مستند‌سازی، طبقه‌بندی اسناد و  فراوری اطلاعات و اسناد در دستور کار قرار دارد البته و باید توجه کنیم جهان امروز نیازمند اطلاعات فراوری شده است.
وی با تأکید بر این‌که مجله «شاهد یاران» باید به سمت سیره نگاری شهدا پیش رود گفت: خاطره‌نگاری و تاریخ‌نگاری جایگاه خود را دارد و نیازمند سبکی هستیم که سیره شهدا را از اسناد پراکنده گردآوری کند و آیندگان درک خواهند کرد که چه آثار گرانبهایی از تاریخ کشورمان برایشان به یادگار مانده است.
حجت الاسلام کاویانی راد با تأکید بر ضرورت حفظ و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت گفت: هر فرهنگی در طول تاریخ برای انتقال پیام نیازمند ابزار است و اکنون رسانه‌ها بستر مفیدی برای انتقال پیام به عنوان اسنادی ماندگار به نسل‌های بعدی هستند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 224774
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...