توزیع 200 هزار بسته فرهنگی در مسیر زائران اربعین/ هر ایثارگر یک نائب الشهید است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: جانبازان و ایثارگران در مسیر زائران کربلا «خادم الحسین (ع)» هستند و داوطلبانه در موکب‌هایی که مزین به نام و تصاویر شهداست خدمت می‌کنند.
توزیع 200 هزار بسته فرهنگی در مسیر زائران اربعین/ هر ایثارگر یک نائب الشهید است
 
به گزارش «ایثار» اسکندر یارنسب همزمان با اربعین حسینی در شلمچه گفت: زائران اربعین حسینی امسال در هر سه نقطه مرزی؛ شلمچه، چزابه و مهران، قدم در همان مسیری دارند که شهیدان و جانبازان و رزمندگان به دفاع از کیان اسلامی پرداختند. زائران اربعین از مشهد شهیدان به‌سوی کربلای معلی سفر می‌کنند و قدم در جای پای شهدا و ایثارگرانی می‌گذارند که با اقتدا به اباعبدالله الحسین (ع) وارد صحنه‌های دفاع مقدس شدند.
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد افزود: همان جاده‌ها و مسیرهای نورانی، امروز محل عبور زائران ایرانی و غیر ایرانی است و این نقطه تجلی و پیوند ناگسستنی میان شهدای ما و شهیدان کربلای حسینی را در راهپیمایی بزرگ اربعین می‌توان به چشم دید.
وی خاطرنشان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز به سهم خود در این رویداد عظیم و سراسر شور و عشق و ایثار با زائران هم‌قدم شده و بیش از 30 موکب در هر سه مسیر اصلی کاروان‌های اربعین برپا کرده است.
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد به نقش ايثارگران در برپايي موکب‌ها اشاره کرد و گفت: ایثارگران و جانبازان و کارکنان بنیاد خادم الحسین در موکب‌ها هستند. بسیاری از موکب‌های دیگر هم به نام شهدا و مزین به تصاویر شهدای سال‌های دفاع مقدس و مدافعان حرم فعال هستند و هم اکنون در این موکب‌ها به‌صورت شبانه‌روزی ارائه خدمات می‌شود و برنامه‌های فرهنگی متنوعی به اجرا در می‌آید.
یارنسب در تشریح خدمات فرهنگی ارائه شده در مسیر زائران گفت: کل فضای تبلیغاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان‌های ایلام و خوزستان با بیش از 6 هزار متر فضا و تبلیغات محیطی و بیلبوردهای متنوع در کلیه مسیرها مزین به تصاویر و عکس نگاشت‌های شهدا هستند. در استقبال از این رویداد بزرگ عاشورایی قریب به 200 هزار از انواع اقلام فرهنگی چاپ و توزیع شده است که بیش از پنجاه هزار محصول توسط معاونت فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد عرضه شده است.
وی اربعین حسینی را یکی از بزرگترین ظرفیت‌های ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برشمرد و اظهار داشت: نسل جوان ایران اسلامی در مرزهای عراق به «نیابت از شهدا» و به یاد شهدا به زیارت عتبات عالیات مشرف می‌شوند، نذر و نذورات و ادعیه و زیارات به نام شهیدان است و ضروری است در سال‌های آینده نیز از این ظرفیت عظیم برای نشر ارزش‌های شهدا و ایثارگران بهره‌برداری حداکثری صورت گیرد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 225365
 


 
 
ایثار اجتماعی و ثبات اقتصادی
 

محمدرضا پور حاج رضائی، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل ...