داخلی صفحه لرستان خبر
 
زیارت فرزند شهید زنده لرستانی به نیابت از پدرش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۱
فرزند شهید زنده لرستانی «سید نورخدا موسوی» در راهیپمایی بزرگ اربعین شرکت کرد و به نیابت از پدرش زائر کوی حسین شد.
 
زیارت فرزند شهید زنده لرستانی به نیابت از پدرش
به گزارشایثاربه نقل از خبرنگار دفاع پرس از خرم آباد، «سیدمحمد موسوی» فرزند شهید زنده لرستانی «سید نورخدا موسوی» در قالب طرح «نائب‌ الزیاره الشهداء» به همراه جمعی از زائرین حسینی به نیابت از شهدای سرافراز انقلاب عازم سفر معنوی راهپیمایی اربعین حسینی بود، تصویر پدرش را برروی کوله پشتی و لباس خود نصب کردو این سفر روحانی را با پای پیاده به نیابت از پدر جانبازش طی کرد.
وی که عضو کانون نخبگان علمی آزادگان است، هدف خود را  ابلاغ پیام شهدا و ایثارگران به جهانیان عنوان کرد و افزود : شهدا و ایثارگران با اقتدا به الگوی خود اباعبدالله الحسین(ع) برای دفاع از اسلام و آرمان‌های انقلاب از همه هستی خود گذشتند تا نگذارند نامحرمان و دشمنان چشم به آب و خاک میهن داشته باشند .
یادآور می‏‌شود، سید نور خدا موسوی تکاور نیروی انتظامی  و فرمانده یگان تکاوری زاهدان بود که در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۸۷ هنگام درگیری با گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی بر اثر اصابت یک گلوله دو زمانه به سرش در منطقه پل شکسته لار به فیض عظیم جانبازی نائل آمد و از آن زمان تاکنون در زندگی معنوی تحت پرستاری همسر فداکارش بانوی فرهنگی کبری حافظی قرار دارد.
این جانباز سرافراز دو فرزند به نام‌های «سیده زهرا و سید محمد» دارد که  در زمینه‌های پژوهشی و ورزشی موفقیت‌های متعددی کسب کرده‌اند.
کد مطلب: 225505
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور