حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی:
ایثار اجتماعی مردم در زلزله غرب کشور تجلی یافت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۱
نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهوری، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و دبیر شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت گفت: در زلزله اخیر در غرب کشورمان شاهد بروز و ظهور مجدد ایثار اجتماعی بودیم و این ایثار و فداکاری با حضور پررنگ و کمک‌های گوناگون مردم به زلزله‌زدگان تجلی باشکوهی یافت.
ایثار اجتماعی مردم در زلزله غرب کشور تجلی یافت
 
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز سه‌شنبه 30 آبان ماه در ششمین جلسه شورای هماهنگی و نظارت فرهنگ ایثار و شهادت که در محل دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شد، با اشاره به اهمیت نهضت امام خمینی (ره) گفت: در زمانی که انقلاب اسلامی به رهبری امام (ره) پیروز شد، کشورهای دنیا تحت نفوذ یکی از دو ابرقدرت شرق و غرب بودند، اما انقلاب اسلامی با شعار «نه شرقی نه غربی» تمام معادلات دنیا را بر هم زد و این موضوع برای استعمارگران و ابرقدرت‌ها قابل‌تحمل نبود.
وی افزود: در همان ابتدای شکل‌گیری انقلاب، مخالفت‌های مختلف در خارج و دسیسه‌های گوناگونی از داخل کشور علیه انقلاب اسلامی اعمال شد که همه آن‌ها با شکست مواجه شدند و در نهایت جنگی طولانی را برای شکست دادن انقلاب به کشورمان تحمیل کردند. در این جنگ تمام قدرت‌های دنیا پشتیبان حکومت بعثی عراق بودند و تمام قواعد جنگی و انسانی را زیر پا گذاشتند، اما تمام این تلاش‌ها راه به‌جایی نبرد و در نهایت پس از 8 سال جنگ تحمیلی با پیروزی کشورمان خاتمه یافت.
رییس شورای هماهنگی و نظارت فرهنگ ایثار و شهادت یکی از دلایل مهم پیروزی کشورمان در دفاع مقدس را هدایت و رهبری پیامبرگونه امام خمینی (ره) عنوان کرد و افزود: عامل مهم دیگر اعتقادات مردم بود که پشتیبان انقلاب بودند و در نهایت با ایثارگری و فداکاری‌های خود باعث ناکام ماندن نقشه‌های دشمنان شدند.
نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اهمیت و جایگاه فرهنگ ایثار و شهادت گفت: بنیان‌گذار این فرهنگ امام حسین (ع) بود و مجدداً در انقلاب اسلامی ایران زنده شد و تا امروز عامل موفقیت و پیروزی کشورمان در عرصه‌های گوناگون است. رهبر معظم انقلاب همواره بر زنده نگه‌داشتن و ترویج این فرهنگ تأکید دارند و امروز وظیفه همه ما عمل کردن به این دستور ایشان است.
معاون رییس جمهوری فرهنگ ایثار و شهادت را منحصر به جبهه‌های نبرد ندانست و گفت: ایثارگری و فداکاری در صحنه اجتماع هم وجود دارد و می‌تواند نقش بسیار مهمی در موفقیت‌های کشور داشته باشد و لازم است ایثار اجتماعی بیش‌ازپیش مورد توجه قرار گیرد.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: در زلزله اخیر در غرب کشورمان شاهد بروز و ظهور مجدد ایثار اجتماعی بودیم و این ایثار و فداکاری با حضور پررنگ و کمک‌های گوناگون مردم به زلزله‌زدگان تجلی باشکوهی یافت.
دبیر شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت تأکید کرد: ما وظیفه داریم در زمینه احیا و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین ایثار اجتماعی و ساماندهی و هماهنگی در برنامه‌ریزی‌های مرتبط با این مسئله حرکت کنیم و فعالیت‌های انجام‌شده در این شورا را هر 6 ماه به حضور مقام معظم رهبری و همچنین روسای 3 قوه ارسال کنیم.
این جلسه با حضور حجت‌الاسلام سید احمد ابطحی مدیرکل دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت، حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمایندگان سازمان تبلیغات اسلامی، ستاد کل نیروهای مسلح، شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، صداوسیما، مرکز رسیدگی به امور مساجد، سازمان مدیریت و بودجه، وزارت آموزش‌وپرورش، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و دبیر شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران برگزار شد و مصوبات کمیته‌های تخصصی دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت جهت تصویب در این دبیرخانه مورد بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام/
کد مطلب: 226508