سامانه یکپارچه رصد تحصیلی در دانشگاه پیام نور اجرایی می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۶
مدیر کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در کارگاه آموزشی توجیهی فاز دوم اجرای سامانه یکپارچه رصد تحصیلی (سیرت) اعلام کرد: سامانه یکپارچه رصد تحصیلی (سیرت) به زودی در دانشگاه پیام نور اجرایی می‌شود.
سامانه یکپارچه رصد تحصیلی در دانشگاه پیام نور اجرایی می‌شود
 
به گزارش «ایثار» کارگاه آموزشی توجیهی فاز دوم اجرای سامانه یکپارچه رصد تحصیلی (سیرت) صبح روز چهارشنبه اول آذرماه 1396 با حضور محمد علی فقیه مدیر کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران، داوود نورچه ای معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد تهران بزرگ و مسئولین آموزش بنیاد برگزار شد.
مدیر کل آموزش بنیاد در این نشست با بیان اینکه در جهت الکترونیکی کردن فرآیند پایش سیستم آموزشی دانشجویان و دانش آموزان شاهد و ایثارگر طرحی آماده اجرا شده است، گفت: این طرح به نام سامانه یکپارچه رصد تحصیلی (سیرت) شناخته می‌شود و در این طرح علاوه بر رصد تحصیلی، پروتکل تبادل اطلاعات آماری با دانشگاه‌ها و دستگاه تنظیم می‌شود که بر اساس آن مشخص خواهد شد در چه زمانی چه فیلدهای اطلاعاتی و با چه کیفیتی باید از دانشگاه به بنیاد یا بالعکس منتقل شود.
وی در تشریح عملکرد سامانه یکپارچه رصد تحصیلی (سیرت) افزود: اطلاعات احراز ایثارگری توسط بنیاد به دانشگاه‌ها داده می‌شود و دانشگاه‌ها نیز اطلاعات آموزشی را به بنیاد اعلام می‌کنند، بر این اساس پروتکل تبادل اطلاعات با سازمان سنجش امضا شده است و فاز اول این طرح در کنکور 96 عملیاتی شد، فاز بعدی در خصوص دانشگاه‌ها بود که در این راستا دانشجویان شاهد و ایثارگر از فرایند پرداخت شهریه خارج شده‌اند.
مدیر کل آموزش بنیاد با اشاره به تحصیل 87 هزار دانشجوی جامعه ایثارگری در دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: پس از اجرای این طرح در دانشگاه آزاد رضایت نسبی بین دانشجویان به وجود آمد، همچنین دانشگاه علمی کاربردی نیز همکاری خوبی با بنیاد داشت و هم اکنون در حال رایزنی با دانشگاه‌های علمی کاربردی در استان‌های کشور هستیم تا تمامی امور دانشجویان شاهد و ایثارگر در این دانشگاه نیز سیستمی انجام شود.
فقیه با اعلام این خبر که فاز بعدی اجرای سامانه یکپارچه رصد تحصیلی در دانشگاه پیام نور خواهد بود تصریح کرد: با اجرای این طرح دانشجویان جامعه ایثارگری در دانشگاه پیام نور نیز از خدمات این طرح بهره‌مند می‌شوند و در روزهای آتی با هماهنگی رییس دانشگاه پیام نور این طرح اجرایی می‌شود.
گفتنی است، در این نشست از طریق ویدئو کنفرانس نشست پرسش و پاسخ میان مسئولین دانشگاه‌های علمی کاربردی استان‌ها با مسئولین بنیاد برگزار شد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 226686