داخلی صفحه گیلان خبر
 
یاد و خاطره شهدای اهل سنت آستارا گرامی داشته شد
تاریخ انتشار : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
به مناسبت هفته بسیج، یادواره 22 شهید اهل سنت آستارا با حضور خانواده های شاهد و ایثارگر، مردم و مسئولان این شهرستان برگزار شد.
 
به گزارش ایثار گیلان و نقل از خبرگزاری ایرنا ،فرمانده سپاه ناحیه آستارا شامگاه پنجشنبه 2 آذر ماه 96 در این آئین در مسجد رسول اکرم (ص) روستای سنی نشین عنبران این شهرستان گفت: استکبار جهانی از نام اسلام می هراسد و مسلمان با اتحاد و همدلی، پایه های ظلم و تباهی را به لرزه در آورده اند.
سرهنگ جهانبخش آرمان با اشاره به اینکه حمایت از حقوق مسلمانان مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، افزود: ملت ایران با تاسی از فرهنگ عاشورا زیر بار ذلت و خواری نرفته و استکبار جهانی و برخی از کشورهای منطقه در مقابل فرهنگ شهادت، شکست های سختی متحمل شده اند.
وی با بیان اینکه تفکر بسیجی مهم ترین عامل پیروزی بر داعش بود، اضافه کرد: شهدای مدافع حرم جان خود را برای حفاظت از ناموس اهل سنت و تشیع در عراق و سوریه نثار کردند.
وی با اشاره به اینکه وحدت و همدلی اهل تشیع و تسنن از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است، افزود: این وحدت در ایران اسلامی و به تبع آن در شهرستان آستارا، نشانگر بینش قرآنی مردم است. 
آرمان ادامه داد: مسلمانان با قومیت ها و مذاهب مختلف باید متحد باشند تا در برابر دشمنان خود به پیروزی کامل برسند. 
حجت الاسلام جابر عباداللهیان امام جمعه اهل سنت روستای عنبران آستارا نیز گفت: عزت جهان اسلام به برکت خون شهیدان تامین شده و مسلمانان باید با وحدت در مقابل توطئه های دشمن بایستند. 
وی افزود: در هشت سال دفاع مقدس، جوانان این مرز و بوم از هر مذهب و قومیتی برای دفاع از آرمان ها و ارزش های اسلامی وارد میدان شدند و وظیفه ما حفظ دستاوردهای آنهاست. 
مداحی و ذکر مصیبت در سوگ شهدای اسلام از دیگر بخش های این آئین بود. 
"انتهای پیام"
کد مطلب: 226952