داخلی صفحه بوشهر خبر
 
یادواره شهید بلال زنگباری آبروی محله در بردخون برگزار شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۸
همزمان با هفته بسیج یادواره شهید آبروی محله در محله شهید بلال زنگباری و روبروی منزل شهید برگزار شد.
یادواره شهید بلال زنگباری آبروی محله در بردخون برگزار شد
 
به گزارش «ایثار بوشهر» به نقل از مهر؛ امام جمعه شهر دیر در این آیین اظهار داشت: شهدا با خدا معامله می‌کنند و از نعمت‌های خداوند شادمان هستند.
حجت الاسلام سیدعلی حسینی با اشاره به فلسفه برگزاری یادواره‌های شهیدان، افزود: قدردانی از شهدا و خداوند لازم است زیرا عزت و آزادی و استقلال و سربلندی را مدیون شهدا هستیم.
وی بابیان این‌که شهید بلال زنگباری به‌عنوان اولین شهید بردخون است، اضافه کرد: پیشگامی در شهادت ارزش است و آنان که برای رزمندگان اسلام الگو شدند راه خدا را شناخته بودند.
حسینی ادامه داد: ملت ایران از مرگ سرخ استقبال کرد و عزتمند شد که ضرورت دارد ما نیز از دشمن غافل نشویم چراکه دشمن ما را تهدید می‌کند.
امام‌جمعه دیر گفت: روحیه بسیجی را حفظ کنیم زیرا هرجایی بسیج واردشده افتخار آفریده و اهداف را محقق کرده است.
وی اجرای یادواره‌های شهدا را انتقال فرهنگ شهادت و ایثارگری دانست و گفت: رسالت ما انتقال پیام شهدا و ادامه راه آنان است تا نسل آینده شهیدان را بشناسند.
حسینی از برخی نظرات درباره مدافعین حرم انتقاد کرد و ابراز داشت: نسبت به مدافعان حرم حرف‌هایی زده شد و نظام اسلامی را زیر سؤال بردند که شایسته نبود.
امام‌جمعه دیر خاطرنشان کرد: خداوند همه گناهان را به‌جز حق الناس می‌بخشد پس نباید افرادی که ضامن می‌شوند احساس ناامیدی کنند و جامعه وفادار به عهد و پیمان شود.
میرزا احمدی فرمانده سپاه سیدالشهدا شهرستان دیر نیز از دست‌اندرکاران این یادواره تقدیر کرد و گفت: با ترویج فرهنگ جهاد و شهادت ادامه‌دهنده راه شهدا باشیم.
در ادامه وصیت‌نامه شهید قرائت شد و با تقدیم هدیه‌ای از مادر شهید تجلیل شد و علی واعظ یکی از مداحان اهل‌بیت به مرثیه‌خوانی پرداخت.
اولین شهید بخش بردخون شهید بلال زنگباری در سال ۱۳۵۹ به فیض شهادت دست‌یافت.
انتهای پیام/
کد مطلب: 227157