داخلی صفحه بوشهر خبر
 
قدردان ازخودگذشتگی شهدا هستیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۰
مسئول فرهنگی دانشگاه علمی کاربردی گناوه گفت: شهدا و رزمندگان با تواضع و ازخودگذشتگی خود باعث شدند تا ما امروز بتوانیم در امنیت و آرامش به کسب علم و دانش بپردازیم و همه باید قدردان این موقعیت باشیم.
قدردان ازخودگذشتگی شهدا هستیم
 
به گزارش «ایثار بوشهر» به نقل از فارس؛ حجت‌الاسلام احمد خرم‌آبادی در مراسم گرامیداشت تشکیل بسیج مستضعفین در دانشگاه پیام نور گناوه اظهار داشت: اولین درسی که از رزمندگان و شهدا و بسیجیان می‌گیریم این است که لذت زودگذر گناهان باعث نادیده گرفتن سیاهی‌های آن گناهان نشود.
وی تصریح کرد: رزمندگان و شهدای ما علاوه بر اهل جنگ و جهاد بودن اهل مزاح و شوخی هم بودند ولی با همین مزاح‌ها و شوخی‌ها هم به همدیگر درس‌هایی می‌آموختند.
مسئول فرهنگی دانشگاه علمی کاربردی گناوه تصریح کرد: شهدا و رزمندگان اهل تواضع و فروتنی بودند و درس شجاعت و تواضع را شهدا به ما دادند و هر جا حضور داریم باید این درس‌ها را به یاد داشته باشیم و در زندگی به کار ببریم.
خرم‌آبادی خطاب به دانشجویان گفت: در هر شرایط و رشته تحصیلی که باشید هرروز که به علم و دانش ما افزوده می‌شود باید بر تواضع ما نیز افزوده شود که درس تواضع و از بین بردن امنیت در وجود خود از درس‌های شهداست که به ما آموختند.
خرم‌آبادی عنوان کرد: شهدا و رزمندگان با تواضع و ازخودگذشتگی خود باعث شدند تا ما امروز بتوانیم در امنیت و آرامش به کسب علم و دانش بپردازیم و همه باید قدردان این موقعیت باشیم.
در این آیین یکی از مدافعان حرم اهل‌بیت (ع) در مورد دفاع از حرم گفت: اولویت اول حضور و دفاع ما از حرم، دفاع از حرم اهل‌بیت (ع) به‌خصوص حضرت زینب (س) بود که این را به‌عنوان یک شیعه و مسلمان بر خود واجب و فرض می‌دانستیم زیرا یکی از اهداف تکفیری‌ها تخریب حرم مطهر آن حضرت (س) بود.
یحیی عرب زاده افزود: اگر ما در مراسمات مذهبی و سینه‌زنی‌ها و عزاداری‌های اهل‌بیت (ع) حضور می‌یابیم باید در دفاع از حرم اهل‌بیت (ع) در برابر دشمنان نیز حاضر باشیم و این وفاداری را عملاً به اثبات برسانیم.
وی عنوان کرد: بسیاری از شیعیان در آن مناطق زندگی می‌کنند که اگر مدافعان حرم نبودند این شیعیان قربانی تروریست‌ها و جنایت‌های آن‌ها می‌شدند و فجایع بزرگی به بار می‌آمد و دفاع از این شیعیان نیز یکی دیگر از دلایل حضور در جبهه دفاع از حرم است.
این مدافع حرم بیان کرد: اگر در مناطق جنگی مدافعان حرم حضور نداشتند و به دفاع در آن مناطق نمی‌پرداختند به‌طورقطع آن جبهه‌ها سقوط می‌کردند و از اهداف تکفیری‌ها نیز حمله به سمت ایران بود و اگر مدافعان حرم نبودند امروز هیچ‌یک از ما نمی‌توانستیم در آرامش زندگی کنیم.
وی بیان کرد: در این نبردها شهدای بسیاری جان خود را فدا کردند ولی این فداکاری و ازخودگذشتگی‌ها ارزش والایی دارد و این امنیت و آسایش به‌راحتی به دست نیامده است بلکه این امنیت و آرامش مدیون خون شهدایی است که در این راه به شهادت رسیدند و لذا همه باید این امر را قدر بدانند.
برگزاری مسابقه به مناسبت هفته بسیج و اهدا هدیه و تقدیر و تشکر از شرکت‌کنندگان اردوهای جهادی دانشجویی بسیج دانشگاه پیام نور گناوه در روستاها از دیگر بخش‌های این آیین بود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 227557