حجت الاسلام والمسلمین شهیدی:
موسسه اندوخته شاهد توسط خانواده معظم شهدا و در جهت منافع آنها اداره می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۳
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: موسسه اندوخته شاهد متعلق به خانواده معظم شهدا است و توسط این عزیزان و در جهت منافع آنها اداره می‌شود.
موسسه اندوخته شاهد توسط خانواده معظم شهدا و در جهت منافع آنها اداره می‌شود
 
به گزارش «ایثار» نشست مجمع عمومی موسسه اندوخته شاهد با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد و اعضای هیئت امنا و حسابرسان این موسسه در ساختمان مرکزی بنیاد برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در این نشست با بیان اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران در موسسه شاهد سهمی ندارد گفت: این موسسه با دستور امام خمینی (ره) تشکیل شد و متعلق به خانواده معظم شهدا است و به صورت کاملاً مستقل اداره می‌شود البته نظارت بر این موسسه را حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد بر عهده دارد تا در صورت نیاز تذکرات لازم ارائه و گزارش‌هایی از کار خدمت رهبر معظم انقلاب تقدیم شود.
وی در تشریح نحوه اداره موسسه اندوخته شاهد ادامه داد: از زمانی که عهده‌دار مسئولیت در بنیاد شدم هیچ‌گونه دخالتی در امور این موسسه نداشتم و هدف بنیاد اداره این نهاد توسط صاحبان اصلی آن بوده است که تاکنون موفقیت‌هایی نیز توسط این موسسه به دست آمده است، البته هیئت امنا توجه داشته باشند که این موسسه امانت است و فرزندان شاهد به عنوان صاحبان اصلی این نهاد، حق بزرگی بر گردن این نظام دارند و باید نسبت به اموال آنها مسئول بود.
نماینده ولی فقیه در بنیاد با تأکید بر اینکه باید منابع و سرمایه موسسه شاهد را باید در راستای افزایش ارزش سهام سوق داد خاطرنشان کرد: سود سهام این موسسه باید مصروف خانواده معظم شهدا شود و راه رسیدن به این سود نیز شرعی و صحیح باشد، همچنین در تمامی فعالیت‌ها باید از اسراف پیشگیری کرد و کاهش هزینه‌ها را مدنظر داشت.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ضرورت جذب نیروی انسانی کارآمد در موسسه اندوخته شاهد خطاب به مسئولان این موسسه گفت: از نیروهای جامعه ایثارگری در این موسسه استفاده کنید و در کنار جذب نیروی متخصص و متعهد، چابک سازی را نیز در نظر داشته باشید و البته باید نیروهای جوان را جایگزین نیروهای بازنشسته کرد.
معاون رییس جمهور با تأکید بر لزوم پیاده‌سازی سیاست‌های مصوب رهبر معظم انقلاب در همه امور اظهار داشت: در تمامی برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت باید رهنمودهای ایشان مدنظر قرار گیرد از جمله سخنان ایشان در خصوص اقتصاد مقاومتی از مسائل مهمی است که باید همیشه در اجرای امور مورد توجه باشد.
گفتنی است، جعفر علی اکبری مدیرعامل موسسه اندوخته شاهد در این نشست گزارشی از فعالیت‌های موسسه شاهد در سال مالی منتهی به 31 تیرماه 1396 به مجمع عمومی صاحبان سهام ارائه داد و موسسه حسابرسی مفید راهبر نیز طی گزارشی وضعیت مالی موسسه شاهد را برای سال مالی منتهی به 31 تیرماه 1396 به صورت مطلوب ارزیابی کرد، در پایان این جلسه نیز صورت‌های مالی، انتخاب مجدد موسسه حسابرسی مفید راهبر، آیین نامه اجرایی و پرداخت سود 110 ریال به ازای هر سهم مورد تصویب قرار گرفت.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 227679