داخلی صفحه کردستان خبر
 
کمیسیون تعیین درصد مصدومین شیمیایی برگزارشد
390 مصدوم شیمیایی تحت معاینه قرارگرفتند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۱
390 مصدوم شیمیایی تحت معاینه قرارگرفتند
 
محمد احمدی، معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید کردستان در گفت‌وگو باایثار از کردستان، با اشاره برگزاری یک کمیسیون پزشکی برای تعیین درصد جانبازان در هر سال اظهار کرد: کمیسیون پزشکی مدعیان مصدومیت شیمیایی هر چند سال یکبار در استان برگزار می‌شود.
وی از برگزاری کمیسیون پزشکی مدعیان مصدومیت شیمیایی در مریوان خبر داد و افزود: در این کمیسیون ۳۹۰ مصدوم شیمیایی تحت معاینه قرار گرفتند
معاون بهداشت و سلامت بنیاد شهید کردستان بیان کرد: این کمیسیون برای مصدومین روستاهای سروآباد و مریوان که در دوران هشت سال دفاع مقدس روستای آن‌ها مورد حمله شیمیایی رژیم بعث قرار گرفته، برگزار شد.
وی اعلام کرد: این کمیسیون برای کسانی که فاقد مدارک بالینی  همراه با مجروحیت بوده، برگزاری می شود که با ارائه سی تی اسکن ریه و اسپیرومتری  مورد معاینه بالینی توسط اعضای تیم تخصصی قرار خواهند گرفتند
احمدی عنوان کرد: در صورت احراز مجروحیت شیمیایی آن ها تحت پوشش خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان قرار خواهند گرفت.
وی افزود: در این کمیسیون ۹ نفر از پزشکان و متخصصان اعصاب و روان، چشم، پوست، ارتوپدی، داخلی، ریه، پزشک عمومی و دو نفر کادر همکار حضور دارند.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان یادآور شد: در حال حاضر ۹ هزار و ۵۰۰ نفر جانباز در استان کردستان تحت پوشش خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند.
 
کد مطلب: 227976